Μόνιμος κάτοικος Σαντορίνης δηλώνει πλέον ο έμπειρος γκολκίπερ Στέργιος Φαρμάκης, ο οποίος υπέγραψε στο δελτίο της νέας του ομάδας που θα είναι η Θύελλα Καμαρίου.
Ο Λάμπρος Θαναηλάκης γνωστός στο Αθηναϊκό κοινό αλλά πλέον και στο Κυκλαδίτικο μετά την ανανέωση του με τη Θύελλα Καμαριού επικοινώνησε με την ιστοσελίδα μας και δήλωσε τις ευχαριστίες του προς τη διοίκηση και τους συμπαίκτες του , τους στόχους της ομάδας και τους δικούς του αλλά και τα μεγάλα θέματα που ταλαιπωρούν το κυκλαδίτικο ποδόσφαιρο .
Στη συνάντηση που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου μεταξύ των φορέων του νησιού της Σαντορίνης και του Αν. Υπουργού Αθλητισμού κ. Γιάννη Βρούτση παρέστη και ο παράγοντας της Θύελλας Καμαρίου, κ. Βαγγέλης Φουστέρης.
«Πύργος» στην άμυνα της Θύελλας Καμαρίου θα είναι για ακόμη μία σεζόν ο έμπειρος Κεντρικός Αμυντικός, Γιώργος Μαντούσης.
Ο Ηλίας Καστράτι είναι επόμενη ανανέωση στο ρόστερ της Θύελλας Καμαρίου.
Οι φιλικές σχέσεις του Βαγγέλη Φουστέρη με ανθρώπους του ποδοσφαίρου στη Βόρεια Ελλάδα και όχι μόνο είναι γνωστές.
Το χτίσιμο της Θύελλας Καμαρίου ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς.
Έτοιμος για την τρίτη του σεζόν στη Θύελλα Καμαρίου δηλώνει ο Λάμπρος Θαναηλάκης που είπε το ''ναι'' στην πρόταση του Βαγγέλη Φουστέρη και θα ανήκει για ακόμη μία χρονιά στο ρόστερ των νταμπλούχων Κυκλάδων.
Ο νεαρός ποδοσφαιριστής Χρήστος Λυγνός ο οποίος έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις θα συμμετάσχει κανονικά στο ρόστερ της ανδρικής ομάδας της Θύελλας Καμαρίου.
Κάτοικος Καμαρίου θα παραμείνει και τη νέα αγωνιστική περίοδο ο Γιώργος Νικλητσιώτης, ο οποίος είπε το ναι στον Βαγγέλη Φουστέρη και θα συνεχίσει να φορά τη φανέλα των νταμπλούχων Κυκλάδων.
Συνεχίζονται οι ανανεώσεις στη Θύελλα Καμαρίου, με τον Δημήτρη Φέκα να επιστρέφει στην ομάδα μετά την ολοκλήρωση της στρατιωτικής του θητείας.
Με την επίσκεψη του Μάκη Πούλου στη Σαντορίνη και τη συνάντηση του με τον ισχυρό άνδρα της Θύελλας Καμαρίου, Βαγγέλη Φουστέρη, επισημοποιήθηκε η έναρξη της συνεργασίας των δύο πλευρών, η οποία θα είναι πολυεπίπεδη.
Ανανεώσεων συνέχεια για την θύελλα Καμαρίου με τον Αλέξανδρο Κουλόλι να απαντά θετικά στην πρόταση της διοίκησης και αν ετοιμάζεται για τη δεύτερη ποδοσφαιρική του σεζόν στο πρωτάθλημα των Κυκλάδων.
Την λύση της συνεργασίας με τον προπονητή Νίκο Τσάμογλου ανακοίνωσε η Θύελλα Καμαρίου, καθώς οι δύο πλευρές δεν βρήκαν κοινό βηματισμό και θα τραβήξουν χωριστούς δρόμους