Ο Νικλητσιώτης με βιογραφικό που «ζαλίζει» αναμφισβήτητα κοσμεί τα γήπεδα των Κυκλάδων τα τελευταία χρόνια, όπου η πρώτη του επαφή ήταν το 2020 με τη μεταγραφή του στον ΑΣ Σαντορίνης.
Πέρυσι, επέστρεψε για λογαριασμό τις Θύελλας Καμαρίου, αποτελώντας πλέον αναπόσπαστο κομμάτι της ομάδας.
Ξεκίνησε την καριέρα του στον Ολυμπιακό, ενώ έχει αγωνιστεί ακόμα σε ΟΦΗ, Θρασύβουλο, Χέλμοντ Σπορτ, ΠΑΣ Γιάννενα, Νίκη Βόλου, Λαμία, Παναργειακό, Αήττητο Σπάτων, Νέστο Χρυσούπολης, ΑΟ Τρικάλων και Αστέρα Βλαχιώτη.
Η ανακοίνωση της Θύελλας Καμαρίου
Το ΔΣ της Θύελλας Καμαριου ανακοινώνει την συνέχιση της συνεργασίας μας με τον Γιώργο Νηκλητσιώτη …
Γιώργο ευχόμαστε καλή ποδοσφαιρική χρονιά με υγεία !!!