Αθλητικές ειδήσεις για τον Πανθηραϊκό

Μετά το Κύπελλο, ο Πανθηραϊκός μπήκε με το δεξί και στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων, αφού στο πρώτο του φετινό αγώνα που έγινε το μεσημέρι στο γήπεδο των Φηρών, επικράτησε με 3-0 του ΠΑΣ Νάξου.

Κατηγορία Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το γήπεδο των Φηρών τον αγώνα της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων μεταξύ του Πανθηραϊκού και του ΠΑΣ Νάξου.

Με ανακοίνωση του ο Παμμηλιακός συγχαίρει τον Αίαντα Σύρου για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Κ-16 και τον Πανθηραϊκό για τη συμμετοχή του στον τελικό.

Πραγματοποιήθηκε πρίν λίγο στα γραφεία της Ε.Π.Ο. στο πάρκο Γουδή η κλήρωση για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος για την περίοδο 2020-2021. Από τη διαδικασία προέκυψαν 19 ζευγάρια καθώς τελικά οι ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή ήταν 38.

Κατηγορία ΚΥΠΕΛΛΟ

Με ανακοίνωση του ο ΠΑΣ Νάξου συγχαίρει τον πρωταθλητή της Κ-16 Αίαντα Σύρου και τον φιναλίστ Πανθηραϊκό.

Δείτε το φωτογραφικό άλμπουμ από τον τελικό της Κ-16 μεταξύ του Αίαντα Σύρου και του Πανθηραϊκού, όπου η ομάδα της Σύρου πήρε τη νίκη με 4-2 και κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή.

Παρακολουθήστε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ από τον τελικό της κατηγορίας Κ16, ανάμεσα στον Αίαντα Σύρου και τον Πανθηραϊκό, που έληξε με 4-2 υπέρ της ομάδας της Σύρου, που πανηγύρισε την κατάκτηση του τίτλου.

Με τη δίκαιη κατάκτηση του πρωταθλήματος Κ16 της περσινής περιόδου, έληξαν οι εκκρεμότητες της ΕΠΣΚ, που κατάφερε να ολοκληρώσει τα πρωταθλήματα της και τώρα απρόσκοπτα θα επιληφθεί των φετινών διοργανώσεων.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση τον τελικό της Κ-16 μεταξύ του πρωταθλήματος της Κ-16 μεταξύ του Αίαντα Σύρου και του Πανθηραϊκού.

Η ομάδα του Πανθηραϊκού, μέσω ανακοίνωσης, ευχαρίστησε τον Α.Ο Πάρου για την φιλοξενεία της ομάδας στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος Κ16.

Νικηφόρα ξεκίνησε το πρωτάθλημα η ομάδα Κ-13 του Πανθηραϊκού, που επικράτησε χθες του ΠΑΣ Νάξου [2].

Ο κόουτς του Πανθηραϊκού κος. Δημήτρης Κρεμμύδας μίλησε για την εμφάνιση της ομάδας του στον ημιτελικό της Κ-16 με τον ΑΟ Πάρου και γενικότερα για τη σεζόν.

Κατηγορία ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

Την πρόκρισή του στον τελικό του πρωταθλήματος Κ16 της Ε.Π.Σ Κυκλάδων εξασφάλισε ο Πανθηραϊκός, που το Σάββατο το βράδυ επικράτησε του Α.Ο Πάρου με 2-0, σε μια αναμέτρηση που παρακολουθήσατε ζωντανά μέσα από το sportcyclades.gr.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα και τα γκολ από τον πρώτο ημιτελικό του πρωταθλήματος, για την κατηγορία Κ16, ανάμεσα στον Πανθηραϊκός και τον ΑΟ Πάρου, που έληξε με 2-0.

Σάββατο, 10 Οκτωβρίου 2020 21:40

Στον τελικό της Κ-16 ο Πανθηραϊκός [vid]

Στον τελικό της Κ-16 προκρίθηκε ο Πανθηραϊκός που επικράτησε στον ημιτελικό με 2-0 του ΑΟ Πάρου και πλέον περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Αίας Σύρου - ΑΜΕΣ Νηρέας για να μάθει τον αντίπαλο του.