Φοίνικας Σύρου

Ο Α.Ο.Φοίνικας Σύρου νίκησε με 3-1 σετ τον Α.Ο.Καλαμάτα 80 και έκανε το 2-0 στη σειρά των νικών στα πλέι άουτ της Volley League. Η ομάδα της Σύρου θέλει μία ακόμα νίκη για να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Την Κυριακή 24 Μαρτίου θα γίνει ο τρίτος αγώνας στην Καλαμάτα.

Ο Φοίνικας Σύρου έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά τελικά επιβλήθηκε με 3-2 σετ της Καλαμάτας εκτός έδρας και έκανε το 1-0 στα πλέι άουτ παραμονής της Volley League.

Ο Φοίνικας Σύρου ηττήθηκε με 3-0 σετ στην Ερμούπολη από τον Παναθηναϊκό και έτσι δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση στο Final 4 του Κυπέλλου βόλεϊ.

Ο Φοίνικας Σύρου ηττήθηκε με 3-0 από τον ΠΑΟΚ στην Ερμούπολη στον τελευταία αγώνα της κανονικής περιόδου της Volley League, έμεινε στην τελευταία θέση και θα παίξει στα πλέι άουτ με μειονέκτημα έδρας.

Για την 18η αγωνιστική της VOLLEY LEAGUE 2023-24, ο Α.Ο. Φοίνικας Σύρου υποδέχεται το Σάββατο 02 Μαρτίου 2023 και ώρα 1700 στο Γυμναστήριο Ερμούπολης Σύρου «Δ. Βικέλας», την ομάδα του Π.Α.Ο.Κ.

Ο Φοίνικας Σύρου αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στην Ερμούπολη το Σάββατο 2 Μαρτίου σε ένα ματς τεράστιας βαθμολογικής σημασίας και έκανε κάλεσμα στον κόσμο για να δώσει δυναμικό παρών.

Ο Φοίνικας Σύρου ηττήθηκε με 3-1 σετ στη Νέα Σμύρνη από τον Μίλωνα για την 17η αγωνιστική της Volley League, με την ομάδα της Σύρου να γνωρίζει την 4η διαδοχική της ήττα στη σεζόν και να παραμένει σε θέση πλέι άουτ.

Λίγες μόλις μέρες μετά την ήττα του στην Ερμούπολη, ο Φοίνικας Σύρου αντιμετωπίζει ξανά τον Μίλωνα, αυτή τη φορά εκτός έδρας, για την 17η αγωνιστική της Volley League.

Ο Φοίνικας Σύρου ηττήθηκε με 3-0 από τον Μίλωνα στην Ερμούπολη για την εξ αναβολής 8η αγωνιστική της Volley League, γνώρισε την 3η σερί ήττα του και παρέμεινε εντός των θέσεων των πλέι άουτ (8η θέση με 10 βαθμούς).

Ο Φοίνικας Σύρου ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον Παναθηναϊκό στην Ερμούπολη για την 16η αγωνιστική της Volley League, έμεινε στους 10 βαθμούς και πλέον καλείται στα τελευταία παιχνίδια της κανονικής περιόδου να πάρει νίκες για να αποφύγει τις περιπέτειες της τελευταίας θέσης.

Παρακολουθήστε την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024 στις 09:55 τον αγώνα Α.Ο. Ποσειδώνας - ΑΟ Φοίνικας για το Πρωτάθλημα volley TE Κυκλάδων Κορίτσια Κ16.

Παρακολουθήστε το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2024 στις 17:25 τον αγώνα Πρωτάθλημα volley TE Κυκλάδων Κορίτσια Κ16 μεταξύ του Ποσειδώνα Τήνου και του ΑΟ Φοίνικα Σύρου.

Ο Φοίνικας Σύρου (7η θέση) υποδέχεται τον Παναθηναϊκό (2η θέση) την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου για την 16η αγωνιστική της Volley League

Πέμπτη, 15 Φεβρουαρίου 2024 12:44