Σε ένα οικογενειακό τραπέζι που παρέθεσε η χορηγός του Αίαντα Σύρου, ONEX απονεμήθηκε η τίτλος του πρωταθλητή από τον πρόεδρο της ΕΠΣ Κυκλάδων κ. Ειρηναίο Φρέρη στην ομάδα Κ18 του συλλόγου από τη Σύρο.
Την αποχώρηση του από το ποδόσφαιρο, (όπως είχαμε προαναγγείλει) ανακοίνωσε με προσωπική του ανάρτηση ο Γιώργος Φώσκολος.
Χωρίς τον Γιώργο Φώσκολο στην προεδρία, θα συνεχίσει όπως όλα δείχνουν ο Αίαντας Σύρου, καθώς ο σύλλογος προκήρυξε εκλογές στις οποίες ο ίδιος δεν προτίθεται όπως λέει να συμμετάσχει.
Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από τον συναρπαστικό ημιτελικό του final-4 της Κ16, Αίαντας Σύρου - ΑΕ Μυκόνου που κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.
Στον Αίαντα Σύρου θα παραμείνει και τη νέα αγωνιστική σεζόν ο προπονητής Μαθιός Δεναξάς για τα τμήματα ακαδημιών ποδοσφαίρου.
Ο προπονητής της Κ16 του Αίαντα Σύρου, Γιώργος Φωτεινιάς που κατέκτησε την 3η θέση στο final-4 μίλησε στο sportcyclades για την παρουσία της ομάδας του στην τελική φάση.
Λυπημένος από το γεγονός ότι χρειάστηκε να γίνει ένσταση στο final-4, αλλά παράλληλα ικανοποιημένος για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Κ16 δήλωσε στο sportcyclades ο πρόεδρος της ΕΠΣ Κυκλάδων, κ. Ειρηναίος Φρέρης.
Ο Αίαντας Σύρου κατέκτησε την τρίτη θέση στο Final-4 του πρωταθλήματος Κ16 που έγινε στην Σαντορίνη. Η ομάδα του Γιώργου Φωτεινιά ηττήθηκε στον ημιτελικό στην διαδικασία των πέναλτι από την Α.Ε Μυκόνου, ενώ στον μικρό τελικό επικράτησε άνευ αγώνος του Πανθηραϊκού. Με επιστολή του ο υπεύθυνος της Ακαδημίας Γιάννης Σκλαβούνος ευχαριστεί χορηγούς, παιδιά και γονείς.
Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣ Κυκλάδων θα είναι αυτή που θα αποφασίσει για την τύχη του ημιτελικού Πανθηραϊκός 1 - ΑΟ Πάρου και ποιες ομάδες θα αγωνιστούν στον Μικρό και Μεγάλο Τελικό του final-4 της Κ16 που διεξάγεται χθες και σήμερα στη Σαντορίνη.
Τι κι αν έπαιζε για σχεδόν ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο; Η Μύκονος έβγαλε ψυχή στο γήπεδο, ισοφάρισε σε 2-2 στο τέλος της αναμέτρησης και στα πέναλτι επικράτησε με 3-5 απέναντι στον Αίαντα και πλέον ετοιμάζεται για τον αυριανό τελικό.
Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση (14/6/2024 | 20:30) από το γήπεδο των Φηρών τον ημιτελικό του final-4 της Κ16 μεταξύ του Αίαντας Σύρου και της ΑΕ Μυκόνου.
Η Σαντορίνη φιλοξενεί το Final-4 του πρωταθλήματος Κ-16 Windoor της ΕΠΣ Κυκλάδων που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 14 και το Σάββατο 15 Ιουνίου, ενώ παράλληλα θα πραγματοποιηθεί και η γενική Συνέλευση της ΕΠΣ Κυκλάδων.
Ο Αίαντας Σύρου επικράτησε με 9-1 στην Ερμούπολη απέναντι στη Θύελλα Καμαρίου για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ18.