Ελλάς Σύρου

Ολοκληρώθηκε η 27η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής (πλην ενός παιχνιδιού), με την Ελλάς Σύρου να παίρνει μεσοβδόμαδα σημαντική νίκη με την Εράνη στα Φιλιατράενώ η ΑΕ Μυκόνου ηττήθηκε στην έδρα της από τη Θύελλα ΡαφήναςΔείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία του ομίλου και την επόμενη αγωνιστική.

Η Ελλάς Σύρου πήρε τη νίκη απέναντι στον ΠΑΣ Τήνου για το πρωτάθλημα του Κ14, με τους Θωμόπουλο, Κωνσταντινίδη και Μπουντούρη να μιλούν για την εμφάνιση της ομάδας μετά τη λήξη του αγώνα.

Η Ελλάς Σύρου πήρε σημαντική νίκη επικρατώντας με 3-1 στην Ερμούπολη του ΠΑΣ Τήνου για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ14.

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η Ελλάς Σύρου, επικρατώντας με 2-0 της Εράνης στα Φιλιατρά στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής, σκαρφαλώνοντας ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία.  Δείτε το υπόλοιπο πρόγραμμα, τη βαθμολογία του ομίλου και την επόμενη αγωνιστική.

Την 14η φετινή της νίκη πέτυχε η Ελλάς Σύρου, επικρατώντας  με 2-0 της Εράνης στα Φιλιατρά.

Περήφανος για την εμφάνιση και τη νίκη κόντρα στην Κόρινθο δήλωσε στο sportcyclades και το syrossports ο πρόεδρος της Ελλάς Σύρου, Νικος Ζιάβρας.

Ο προπονητής της Ελλάς Σύρου Παναγιώτης Χριστοφιλέας μίλησε στο sportcyclades και το syrossports για τη μεγάλη νίκη της ομάδας του κόντρα στην πρωτοπόρο Κόρινθο.

Ο τερματοφύλακας της Ελλάς Σύρου, Στάθης Μουλαράς, με καταγωγή από την Πολύδροσο Φωκίδας, μίλησε στην εκπομπή στα «90 Λεπτά Χωρίς Καθυστερήσεις» για τις συμμετοχές του στη Γ' Εθνική, τη νίκη της ομάδας του επί της Κορίνθου, ενώ ευχαρίστησε και τον σύλλογο της Σύρου που του έχει δείξει εμπιστοσύνη.

Κατηγορία ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

Ολοκληρώθηκε η 26η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής, με τις δύο ομάδες των Κυκλάδων να μετρούν δύο σημαντικότατες νίκες και μάλιστα εκτός έδρας. Η Ελλάς Σύρου διέλυσε την Κόρινθο, ενώ η ΑΕ Μυκόνου πήρε σπουδαίο διπλό στη στη Βάρδα. Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία του ομίλου και την επόμενη αγωνιστική.

Τεράστια νίκη με ανατροπή πήρε η Ελλάς Σύρου την Κυριακή (10/3) στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης Ελλάς Σύρου - ΠΑΣ Κόρινθος για την 26η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Η Ελλάς Σύρου την Κυριακή (10/3, 15.00) φιλοξενεί τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Κορίνθου για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής. Ο Παναγιώτης Χριστοφιλέας έχει να αντιμετωπίσει για ένα ακόμη παιχνίδι αρκετά προβλήματα, καθώς είναι γνωστό πως Μάγκας, Αγιώτης και Κόντσι αποχώρησαν για προσωπικούς λόγους.

Η διοίκηση της Ελλάς Σύρου θα τιμήσει τον Πάνο Ξενοκώστα πριν από την έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΣ Κορίνθου για τα όσα έχει προσφέρει και συνεχίζει να προσφέρει στην ομάδα.

Η Ελλάς Σύρου (7η θέση, 39 β.) έχει δύσκολο εμπόδιο την 26η αγωνιστική αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής καθώς αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Κόρινθο (54 β.) στην Ερμούπολη και θέλει πάση θυσία τη νίκη για να μη μπει σε περιπέτειες.

Τις δικές της ξεχωριστές ευχές έστειλε η ακαδημία της Ελλάς Σύρου με αποκριάτικο «χρώμα».