Ο έμπειρος , υψηλόσωμος επιθετικός αναμένεται να αποτελέσει ακόμα μία πολύτιμη λύση στη διάθεση του Μάκη Πούλου, ο οποίος σιγά - σιγά βλέπει το ρόστερ της ομάδας να ολοκληρώνεται ενόψει της έναρξης της προετοιμασίας που αναμένεται να ξεκινήσει την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου.
Το βιογραφικό του Θαναηλάκη είναι πολύ πλούσιο, καθώς στο παρελθόν έχει αγωνιστεί σε υψηλό επίπεδο και ομάδες όπως: ΠΑΟ Κ20, ΑΕΚ, Ηλυσιακό, Λαμία, Οπούντιο, Κυρήνεια, Μικρασιατικό, ΠΑΟ Ρουφ, Καισαριανή, Άγιαξ Ταύρου και ΑΣ Σαντορίνης.
Η ανακοίνωση της ομάδας, αναφέρει:
Το ΔΣ της Θύελλας Καμαριου ανακοινώνει την συνεχίσει της συνεργασίας μας με τον Λάμπρο Θαναηλάκη …
Λάμπρο ευχόμαστε καλή ποδοσφαιρική χρονιά με υγεία !!!