Όπως μας ενημέρωσε ο κ. Βιδάλης που είναι η ''ψυχή'' των τμημάτων του ΑΟΠ, στην πρώτη του χρονιά στον σύλλογο, ο Μανώλης Ρούσσος πέτυχε 100% στους στόχους που είχαν τεθεί για τη περασμένη σεζόν και τον προγραμματισμό που είχε γίνει.
Επίσης, στον σύλλογο επιστρέφει με ενεργό ρόλο και η Μαρία Λακταρίδου, η οποία θα αναλάβει την ομάδα των Παγκορασίδων και την ακαδημία.
«Η Μαρία Λακταρίδου είναι πάντα δίπλα στο Βόλεϊ του ΑΟ Πάρου, είτε προπονεί, είτε όχι. Ευχόμαστε καλή πορεία και στους δύο προπονητές μας. Μέλημα μας είναι να είναι τα παιδιά χαρούμενα και γερά. Οι νίκες έρχονται σε δεύτερη μοίρα», είπε ο Φραγκίσκος Βιδάλης που έχει τεράστια συμβολή στην ανάπτυξη του αθλήματος στο νησί της Πάρου.