Μετά το «διαζύγιο» με τον ΑΟ Πάρου ο έμπειρος τεχνικός δέχθηκε κρούση από την διοίκηση του Νηρέα, όπου και διαπιστώθηκε ταύτιση απόψεων, με τις δύο πλευρές να καταλήγουν σε συμφωνία
Η ανακοίνωση του ΑΜΕΣ Νηρέα:
«Ο Σύλλογος μας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας με τον προπονητή Δημήτρη Τριανταφυλλάκο, ο οποίος θα πλαισιώσει την προπονητική μας ομάδα ποδοσφαίρου από την έναρξη της αγωνιστικής περιόδου 2024-2025. Καλωσορίζουμε τον νέο μας προπονητή και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο έργο του».