«Μόνο αν ενώσουμε δυνάμεις μπορούμε να πετύχουμε κάτι σημαντικό» είπε ο Μάριος Γαλανός, πράγμα που αργότερα ο Υπουργός επισήμανε, καθώς και ο ίδιος έχει ταχθεί υπέρ των συνεργασιών και των ενιαίων σχημάτων. Μάλιστα, ο Γιάννης Βρούτσης εμμέσως πλην σαφώς προτρέπει τους συλλόγους να προχωρήσουν σε συνεργασίες, οι οποίες θα πρέπει να καθοδηγούνται από παράγοντες όπως ο Μάριος Γαλανός, ο οποίος έχει μεγάλη αποδοχή και επίσης γνωρίζει πολύ καλά την πραγματικότητα και τις διαδικασίες.
Δείτε την τοποθέτηση του Μάριου Γαλανού: