Σάββατο, 14 Ιανουαρίου 2012 20:27

Δύσκολο διπλό στο Μπατσί για την Στενή

ydrousa-steni 1 1 2012

Στο Μπατσι της Άνδρου διεξήχθη σήμερα 16.45 ο αγώνας ανάμεσα στη γηπεδούχο ομάδα Υδρουσα με την ομάδα της Τήνου, Στενή, υπό βροχή.

Οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα κα στα πρώτα λεπτά δεν δημιουργήθηκαν ευκαιρίες. William Hill Sports

Οι φιλοξενούμενοι πίεζαν αρκετά κάνοντας μερικές ευκαιρίες αλλά το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς καμία ομάδα να πετυχει γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά.

Στο 50΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο παίκτης της Υδρουσας, Ψήτος για δυνατό μαρκάρισμα στον αντίπαλο του.

Στο 58΄ η Στενή, παίζοντας με παίκτη παραπάνω, άνοιξε το σκορ με τον Ζαλώνη Ν. μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα της Υδρουσας.

Η πίεση συνεχίστηκε από τους παίκτες της Στενής που είχαν δυο δοκάρια.

Στο 85΄ έγινε το 0-2 με σουτ από την μικρή περιοχή του Φώσκολου Γ. που είχε μπει πριν λίγα λεπτά αλλαγή