Σάββατο, 14 Ιανουαρίου 2012 17:52

Αστέρας Κορθιου- Ανδριακος Ο.Φ. το ντέρμπυ του νησιού!

kor8i-andriakos 0 1 2012

Με τι δεξί μπήκε στο 2012 ο ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ αφού ύστερα από μια αρκετά καλή εμφάνιση -ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο- κατάφερε να πάρει το τρίποντο επί του ΑΣΤΕΡΑ ΚΟΡΘΙΟΥ με 3-6.

William Hill Sports Ανοιχτό παιχνίδι με όχι τόσο καλό θέαμα στο πρώτο μισό και δίκαιη η επικράτηση των "εφοπλιστών" που είχαν σε εξαιρετική μέρα τον Κοντό, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υστέρησαν οι υπόλοιποι.

Το σκορ άνοιξε στο 7΄ όταν ο πολύ καλός για άλλη μια φορά Ζαννακης (Γ) κέρδισε πέναλτι ύστερα από ανατροπή του Μπενα και που εκτέλεσε εύστοχα ο Γλυνος.

Στο 13΄ και έπειτα από αναστάτωση στην άμυνα του ΑΝΔΡΙΑΚΟΥ , ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΘΙΟΥ έφτασε στην ισοφάριση με κοντινό πλασέ του ΣεμαΪ.

Το παιχνίδι κυλούσε αδιάφορο έως το 44΄ όταν ο Κοντός μετά από κούρσα και από τα δεξιά έπιασε δυνατό σουτ στέλνοντας τη μπάλα να αναπαυτεί στη κλειστή γωνία του γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ φάνηκε να καθαρίζει τον αγώνα όταν στο 47΄ο Κουλουρης έκανε το 1-3.

Ήρθε όμως το 60΄ με τον Σαλια να πιάνει ένα υπέροχο σουτ και να αναπτερώνει τις ελπίδες των Κορθιανων.

Ο ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ αντέδρασε αμέσως , στο 62΄ ο Σεμα έκανε το 2-4 και στο 64΄ πάλι με τον Κουλουρη το 2-5 τελειώνοντας κάπου εκεί το ματς, χωρίς όμως οι 22 ποδοσφαιριστές να κόψουν ταχύτητα και συνεχίζοντας να προσφέρουν κάλο θέαμα, κάτι που έλειπε στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 70΄ο Ζαννακης έκανε το 2-6 και στο 87΄ ο Μπενας το τελικό 3-6.

Μέτρια σε απόδοση η διαιτησία του κ. Δεσυπρη , με αρκετά καλούς για άλλη μια φορά επόπτες τους Ρούσσο, και Αγγέλου .