Τετάρτη, 14 Αυγούστου 2024 01:34

Champions League: Οδυνηρός αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ σε ματς θρίλερ με τη Μάλμε

Ο ΠΑΟΚ δέχτηκε ένα απίθανο γκολ στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας με τη Μάλμε και στην παράταση ηττήθηκε με 3-4, για να μείνει εκτός play off του Champions League και να συνεχίζει την ευρωπαϊκή του πορεία στο Europa League.

Ένα ματς που είχε δύο γκολ στο πρώτο 20λεπτο, χωρίς όμως άλλες συγκινήσεις μέχρι το 44'. Εκεί έγιναν... όλα, καθώς σημειώθηκαν τρία γκολ σε 4 λεπτά (του Κουλιεράκη θα... μνημονεύεται για καιρό), με τον ΠΑΟΚ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 3-2.

Στο δεύτερο δεν απειλήθηκε από τους Σουηδούς, όμως δέχτηκε ένα απίθανο γκολ από κόντρα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με το ματς να πηγαίνει στην παράταση.

Ο ΠΑΟΚ που είχε να κάνει τελική από το 60', δέχτηκε στο 99' και τέταρτο τέρμα, που έκρινε και την αναμέτρηση.