Τρίτη, 31 Ιουλίου 2018 15:05

Πρωτιά στο Πανελλήνιο για τον Μπομπότα του ΝΟ Αντιπάρου

Μία σπουδαία διάκριση πέτυχε ο αθλητής του ΝΟ Αντιπάρου, Χρήστος Μπομπότας που επέστρεψε στο νησί έχοντας στις αποσκευές του το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα«Europe».

Η ανακοίνωση του συλλόγου:

Ο αθλητής μας Μπομπότας Χρήστος κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία «Europe».

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας διεξήχθη στις 13-15 Ιουλίου 2018 στους Αγίους Αποστόλους  Αττικής.

Μετά από εννέα  ιστιοδρομίες  ο αθλητής μας κατέκτησε την πρώτη θέση με διαφορά από τους υπολοίπους .

Είναι μια μεγάλη διάκριση για το νησί μας που δείχνει την σοβαρή και ποιοτική δουλειά που γίνεται στον Ναυτικό Όμιλο  από το Διοικητικό Συμβούλιο και τον προπονητή κ. Μαρκέλλο Βλασσόπουλο.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες σε όλους όσους βοήθησαν τον αθλητή μας στην δύσκολη αυτή αποστολή .