Η ΑΕΚ έριξε μετεγγραφική “βόμβα” με την απόκτηση του Έρικ Λαμέλα και “τρέλανε” τους οπαδούς της ομάδας, οι οποίοι και βρίσκονται σε… παροξυσμό για τον άλλοτε διεθνή Αργεντινό, με την τεράστια καριέρα σε Τότεναμ και Σεβίλλη.
Περίπου 2.000 φίλοι της Ένωσης βρέθηκαν έτσι και στο αεροδρόμιο “Ελευθέριος Βενιζέλος” για την άφιξη του νέου αστέρα της ομάδας τους και δημιούργησαν ατμόσφαιρα γηπέδου για την υποδοχή του.
O ίδιος ο Λαμέλα δεν έκρυψε τον ενθουσιασμό του και ανέβασε video στα social media, με τον κόσμο να… κρέμεται από το αυτοκίνητο που τον παρέλαβε και να φωνάζει ρυθμικά το όνομά του.