Η πρώτη προπόνηση των κυανέρυθρων θα πραγματοποιηθεί στις 29 Ιουλίου στις 19.00 στο 'Γρηγόρης Λαμπράκης' του Ζωγράφου, ενώ προηγούμενως θα έχουν λάβει χώρα οι αιματολογικές εξετάσεις και τα εργομετρικά τεστ. Όσον αφορά στα φιλικά παιχνίδια που θα δώσει η ομάδα του Ηλια Κολοβου, το πρόγραμμα έχει ως εξής:
18/8 Αμαρυνθιακός (Δεν εχει οριστει εδρα)
24/8 Αστέρας Καισαριανής (δεν έχει οριστεί έδρα)
1/9 Σαρωνικός Αναβύσσου (Δεν έχει οριστεί έδρα)
8/9 Δοξα Βύρωνος (δεν έχει οριστεί έδρα)
Να σημειωθεί ότι οι κιτρινόμαυροι αναζητούν αντίπαλο για διεξαγωγή φιλικού αγώνα από τις 10 έως τις 13 Αυγούστου.