Μία παίκτρια που ξεκίνησε τα πρώτα ποδοσφαιρικά της βήματα στις ακαδημίες της ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ και στη συνέχεια έγινε μέλος του αγωνιστικού τμήματος, παρά το νεαρό της ηλικίας της.
Ήδη την περασμένη αγωνιστική περίοδο πήρε αρκετές ευκαιρίες, αγωνιζόμενη ως βασική τερματοφύλακας σε αρκετά παιχνίδια του πρωταθλήματος.
Μας γεμίζει μεγάλη χαρά, που μπορέσαμε να δώσουμε τα εφόδια ώστε τα κορίτσια του νησιού μας, μεγαλώνοντας, να ανοίγουν τα φτερά τους και να κυνηγούν τα όνειρά τους.
Μαρία σου ευχόμαστε κάθε επιτυχία!