Ο ικανότατος άσος συστήθηκε για πρώτη φορά στο ελληνικό κοινό πριν από δυο έτη όταν για λογαριασμό της Ηλιούπολης έδειξε εξαιρετικό πρόσωπο στο πρωτάθλημα της Superleague 2 αποτελώντας έναν πραγματικό ογκόλιθο για τον Ήλιο.
Ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός έχει αγωνιστεί σε ομάδες τόσο στην Κολομβία όσο και στην Βενεζουέλα, μερικές εκ των οποίων είναι η Patriotas, η Monagas SC, η Tucanes FC, η Llaneros EF, η Expreso Rojo και η Caracas FC. Τελευταίος σταθμός της καριέρας του πριν έρθει στην Ελλάδα ήταν η Estudiantes de Mérida, ομάδα της πρώτης κατηγορίας Βενεζουέλας, όπου σημείωσε συνολικά 18 συμμετοχές και 1 γκολ στη μέση της σεζόν.
Με την κίνηση αυτή οι άνθρωποι του Άρη Πετρούπολης δείχνουν τη διάθεση να ανεβάσουν το επίπεδο του συλλόγου κάνοντας πρωταθλητισμό ανεξάρτητα από τον όμιλο και τις ομάδες που θα αντιμετωπίσουν φέτος.