Ο πρόεδρος των «ερυθρόλευκων», Βαγγέλης Μαρινάκης, αποχαιρέτησε με ένα συγκινητικό μήνυμα τον Έλληνα μεσοεπιθετικό, όπου μεταξύ άλλων ανέφερε πως «και όσο μακρινές και να είναι οι θάλασσες που επέλεξες να ξέρεις ότι πάντα έχεις μια θέση στο Λιμάνι της καρδιάς μας».
Ο 31χρονος ποδοσφαιριστής πανηγύρισε συνολικά έξι πρωταθλήματα, δύο κύπελλα αλλά και το ιστορικό Conference League το οποίο ήταν το πρώτο στην ιστορία ελληνικής ομάδας στο ποδόσφαιρο.
Παράλληλα μέτρησε 343 ματς σε όλες τις διοργανώσεις με απολογισμό 94 γκολ και 106 ασίστ, μπαίνοντας στην σύγχρονη ιστορία των Πειραιωτών.