Ο νεαρός Θεσσαλονικιός προπονητής έχοντας την αμέριστη στήριξη της διοίκησης κατάφερε να οδηγήσει τον Παμμηλιακό σε πολλές επιτυχίες, πράγμα που του πιστώνει ο Παμμηλιακός και αποτυπώνεται στην ανακοίνωση που ακολουθεί.
Αναλυτικά, ο Παμμηλιακός αναφέρει:
Ο Παμμηλιακός ΑΣ ανακοινώνει τη κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας με τον προπονητή Μιχάλη Σαλέπη.
Στο έναν χρόνο της άψογης συνεργασίας που είχαμε καταφέραμε να πετύχουμε πολλά πράγματα που γράφτηκαν στην ιστορία του Παμμηλιακού μας.
Στην πρώτη συμμετοχή σε τελικό Κυπέλλου, στην κατάκτηση της δεύτερης θέσης στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας και στη συμμετοχή μας στο Πρωτάθλημα των ΕΠΣ, ο προπονητής Μιχάλης Σαλέπης είχε το μεγαλύτερο μερίδιο στην επιτυχία.
Τον ευχαριστούμε πολύ για αυτά που πρόσφερε στον σύλλογο μας και του ευχόμαστε καλή συνέχεια σε ότι και αν επιλέξει να κάνει.
Εμείς στον Παμμηλιακό δεν ξεχνάμε ποτέ τους ανθρώπους που πρόσφεραν στο νησί και τον σύλλογο μας. Η πόρτα του συλλόγου μας θα είναι πάντα ανοιχτή για τον Μιχάλη Σαλέπη.
Εις το επανιδείν...