Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2020 15:15

Πελέκης: Συνεχίζουμε προσηλωμένοι την προετοιμασία μας

Ανάμεικτες εντυπώσεις άφησε ο Πανναξιακός στο φιλικό με την Ελλάς Σύρου που έληξε ισόπαλο 3-3. Σε ένα ματς πολύ δυνατό βγήκαν θετικά συμπεράσματα κυρίως από την απόδοση του δευτέρου ημιχρόνου, φάνηκαν όμως και πράγματα που χρειάζονται βελτίωση.

Σχετικές οι δηλώσεις του κοουτς Χρήστου Πελέκη στο sportcyclades.gr:

«Σήμερα κάναμε το πιο κακό μας ημίχρονο, χωρίς καθαρό μυαλό, χωρίς συγκέντρωση, αυτό φαίνεται άλλωστε και από το πρώτο γκολ που δεχθήκαμε στα πρώτα 13 δευτερόλεπτα. Έγιναν πολλά ατομικά αβίαστα λάθη, που σε επίσημο αγώνα σίγουρα σου στερούν την νίκη.

Το δεύτερο ημίχρονο για εμάς ήταν πολύ δυνατό με μεγάλη κατοχή της μπάλας και πίεση στον αντίπαλο. Δυστυχώς δεν είχαμε καθαρό μυαλό στο επιθετικό τρίτο και ειδικά στα τελειώματα των φάσεων και χάσαμε πάρα πολλές ευκαιρίες, τόσες που το σκορ θα μπορούσε να ξεφύγει.

Συνεχίζουμε προσηλωμένοι την προετοιμασία μας για να είμαστε απολύτως έτοιμοι στην έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων της ομάδας μας».