Σκοπός είναι να δημιουργηθεί μία τεράστια χορευτική «αλυσίδα», με τη συμμετοχή οργανωμένων χορευτικών ομάδων αλλά και ατόμων ή παρεών που ξέρουν να χορεύουν και αγαπούν τον παραδοσιακό χορό, με απώτερο στόχο το χορευτικό αυτό αντάμωμα να αναδείξει τη νησιώτικη, χορευτική μας παράδοση.
Για την αμεσότερη επικοινωνία και τον καλύτερο συντονισμό της εκδήλωσης, καλούμε όσους γνωρίζουν να χορεύουν συρτό και επιθυμούν να γίνουν κομμάτι της χορευτικής αλυσίδας, συμμετέχοντας στην εκδήλωση να δηλώσουν συμμετοχή στον σύνδεσμο https://forms.gle/BLBD9QnF7wWYeHqS9
Υπεύθυνη για την οργάνωση και τον συντονισμό των χορευτών θα είναι η κα Σοφία Μανωλά (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.).