Κυριακή, 04 Δεκεμβρίου 2011 12:25

Μαγική είκονα. ΑΟ Υδρούσας-Αστ. Κορθίου 4-1

ydrousa-asteras_kor8iou_1_2011

Με πολύ όρεξη μαζευτήκαμε χθες στο γήπεδο του Μπατσίου για να παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Υδρούσας με τον Αστέρα Κορθίου.

Και οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά δυνατά στο παιχνίδι και ο ανταγωνισμός φαινόταν απο την αρχή. Μέχρι το 30' δεν υπήρχαν σημαντικές φάσεις ούτε από την Υδρούσα ούτε απο τον Αστέρα.

Μέχρι που στο 35' με κεφαλιά ο Δημήτρης Πρινιωτάκης έκανε το 1-0 για την Υδρούσα.

ydrousa-asteras_kor8iou_0_2011

Χωρίς καθυστέρηση 3 λεπτά αργότερα η Υδρούσα πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Παναγιώτη Σφαέλο.

Ο Αστέρα αντέδρασε και λίγο πρίν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου σκοράρει μειώνοντας απο 2-0 σε 2-1.

Απο τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η ένταση και των δύο ομάδων είχε φτάσει στα ύψη.

Σωτήρας του δεύτερου ημιχρόνου ήταν ο τερματοφύλακας Τσιάμαλος οπου απέκρουσε φάουλ πάνω στη γραμμή ύστερα από προσπάθεια του Αστέρα.

Στο 50' με ένα γυριστό σουτ έξω απο την περιοχή ο Παναγιώτης Σφαέλος κάνει το 3-1 για την Υδρούσα.

ydrousa-asteras_kor8iou_2_2011

Και 5 λεπτά αργότερα εκμεταλλευόμενος το λάθος της άμυνας ο Μανδαράκας Γιάννης κάνει το τελικό 4-1 για την Υδρούσα.

Ως το τέλος του αγώνα η προσπάθεια που άξιζε ήταν ενα σούτ του Αστέρα στο οριζόντιο δοκάρι του Τσιάμαλου.

ΑΟ ΥΔΡΟΥΣΑΣ: (Π. Σφαέλος) Τσιαμαλος Κων/νος, Κωνσταντης Ανδρεας, Χελμης Γιαννης, Μαμαης Αργυρης, Λουκισσας Φραντζεσκος (Μανδαράκας Γιάννης), Κωνσταντής Επαμεινωντας , Κατης Λευτερης, Βιδαλης Γεωργιος , Σφαελος Παναγιωτης, Λαβδας Νικος (Θωμας Σταμάτης), Πρινιωτακης Δημήτρης (Ισσάρης Δημήτρης)

ΑΛΛΑΓΕΣ- Ισσαρης Δημητρης, Θωμας Σταματης, Μανδαρακας Γιαννης, Γιαννακαρωνης Στεφανος.