Κυριακή, 22 Φεβρουαρίου 2015 16:42

Πήρε το ντέρμπι ο Ανδριακός

Δύο φορές χρειάστηκε να ανατρέψουν οι παίκτες του Ανδριακού το σκορ για να κατακτήσουν τελικά τη νίκη με 4-2 στο Ανριώτικο ντέρμπι κόντρα στην Υδρούσα.

andros-kalogeras-2014Σε ένα κακό από πλευράς θεάματος παιχνίδι που έγινε την Παρασκευή στο Ι.Μ. Γουλανδρής της Άνδρου η Υδρούσα προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Βιδαλη. Ο Ανδριακός χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 8΄με τον Γιώργο Ζαννακη. Οι Εφοπλιστές πήραν το προβάδισμα στο 13΄ πραγματοποιώντας ανατροπή με τον Βαγγέλη Ζαννακη να κάνει το 2-1. Η Υδρούσα δεν τα έβαλε κάτω ισοφαρίζοντας στο 43΄σε 2-2 με τον Βλάμη, σκορ που πήγε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Ο Ανδριακός μπήκε δυνατά στην επανάληψη και με γκολ του Γλυνού στο 48΄και του Κοντομάρκου στο 56΄καθάρισε το ματς με 4-2.

Η Υδρούσα ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Ψωμά από τον Ψαριανό στο 65΄.

Διαιτητές ήταν οι: Δεσύπρης, Ρούσσος Γ. και Μενδρινός.

Ανδριακος (Μπενας) Παπουτσης, Χαλας Α., Ψαριανος, Ζαννακης Β., Τσορτανιδης, Γλυνος Α., Γρυμανης, Islamaj, Κοντομαρκος, Κουλουρης, Ζαννακης Γ.

Υδρουσα (Παπαχρηστος) Ματζωρος, Βελουδος, Βολικας, Ματζωρος, Τσαγκαλιδης Βιδαλης, Ψωμας, Αλιραϊ, Βλαμης, Ψωμας, Λαβδας.

Ανταπόκριση: Νίκος Καλογεράς

ANDRIAKOS-YDROYSA 4-2ANDRIAKOS-YDROYSA 4-2 KOSMOS