Λίγες ημέρες μετά την “χάλκινη” επιτυχία του στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024, ο Θοδωρής Τσελίδης αποδέχεται την πρόσκληση του αναπληρωτή Υπουργού Αθλητισμού, Γιάννη Βρούτση και βρέθηκε μαζί του σε Πάρο και Νάξο, ανήμερα του Δεκαπενταύγουστου
Οι δύο τους μάλιστα επισκέφθηκαν και την Παναγιά Εκατονταπυλιανή στην Πάρο για τον εορτασμό της η Μεγαλόχαρης.
“Αποτελεί μεγάλη τιμή για εμένα η πρόσκληση του Υπουργού Αθλητισμού Γιάννη Βρούτση στην Νάξο & Πάρο για την γιορτή της Παναγίας μας! Χρόνια πολλά σε όλους τους Έλληνες” ανέφερε ο Θοδωρής Τσελίδης στην ανάρτησή του.