Πέμπτη, 25 Ιουλίου 2024 00:35

Conference League: Η ΑΕΚ έκανε το πάρτι... θρίλερ και έβαλε στο παιχνίδι της πρόκρισης την Ίντερ ντ’ Εσκάλδες Κύριο

Στα… καλά καθούμενα, η ΑΕΚ κατάφερε να «χλομιάσει» μια εντυπωσιακή νίκη και να βάλει στον εαυτό της δύσκολα. Το 4-0 κόντρα στην Ίντερ ντ’ Εσκάλδες έγινε 4-3, με τους φιλοξενούμενους να βάζουν τρία γκολ στην επανάληψη. Στη ρεβάνς θα κριθεί η πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League.

Αυτογκόλ ο Βίντα. Από λάθος εκτίμηση του Στρακόσα ήρθε το πέναλτι υπέρ της ομάδας από την Ανδόρα. Δεν κατάφερε να σκοράρει από τα 11 βήματα -δευτερόλεπτα πριν- ο Λιβάι Γκαρσία. Αποδοκιμασίες με το σφύριγμα της λήξης.

Έκανε τα εύκολα, δύσκολα! Με τους Λιούμπιτσιτς και Γκατσίνοβιτς να ξεχωρίζουν, η ΑΕΚ έφτασε να κερδίζει με 4-0 την Ίντερ ντ’ Εσκάλδες στην OPAP Arena. Η Ένωση, όμως, πιάστηκε… στον ύπνο στο δεύτερο ημίχρονο, δέχθηκε τρία γκολ (4-3) κι έτσι θα προσπαθήσει να πάρει την πρόκριση στον 3ο γύρο του Conference League, στη ρεβάνς που θα γίνει σε μια εβδομάδα στην Ανδόρα.