Τετάρτη, 19 Ιουνίου 2024 09:25

Euro 2024: Τρομερή νίκη με buzzer beater της Πορτογαλία με την Τσεχία - Ματσάρα με θρίαμβο της Τουρκίας κόντρα στη Γεωργία

Η Πορτογαλία σε ένα απίθανο παιχνίδι για το Euro 2024, πήρε τη νίκη με 2-1 σκορ ενάντια στην Τσεχία, με τους Ίβηρες να κάνουν την ανατροπή σκοράροντας μάλιστα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. H Tουρκία «λύγισε» την Γεωργία με 3-1 νωρίτερα.

Η Πορτογαλία πραγματοποιώντας μια αρκετά καλή εμφάνιση, κατάφερε να κερδίζει με ανατροπή την Τσεχία, καθώς οι Ίβηρες χάρη στο γκολ του Κονσεϊσάο στις καθυστερήσεις του αγώνα, ανέτρεψαν το εις βάρος της 0-1 και πήραν το τρίποντο.

Με το άστρο του Αρντά Γκιουλέρ να λάμπει στο ντεμπούτο του σε Ευρωπαϊκή διοργάνωση η Τουρκία επικράτησε με 3-1 της Γεωργίας για την πρώτη αγωνιστική του 6ου ομίλου του Euro 2024. Ο Μουλντούρ με φοβερό γκολ είχε ανοίξει το σκορ ενώ ο Ακαϊντίν έσωσε την ομάδα του από το 2-2 με σωτήρια κεφαλιά στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.