Ο Γιάννης Μπίντσης αγωνίζεται στην θέση του τερματοφύλακα και θα πάρει την θέση του Βαγγέλη Παπαδόπουλου που δεν θα συνεχίζει στο νησί. Ο 25χρονος (γενν. 5/6/1999) τερματοφύλακας διαθέτει την εμπειρία της Super League 2, έχοντας αγωνιστεί με τον Διαγόρα Ρόδου (46 ματς 2020-22 και 2022-23). Τη περσινή σεζόν έπαιξε στον Πιερικό (Γ’, 13 ματς), ενώ έχει φορέσει επίσης τις φανέλες της Κοζάνης (2022-23) του Μακεδονικού Φούφα (Γ’, 2016-2020, 11 ματς), αλλά και του Αιολικού που αγωνίστηκε φέτος.
Ο Γιώργος Καλός είναι ένας ιδιαίτερα ταλαντούχος μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε στην Κ19 του Παναθηναϊκού, ενώ την περσινή χρονιά φόρεσε την φανέλα του Ηλυσιακού. Αν προχωρήσει η υπόθεση, αναμένεται να δώσει πολλά στην Ελλάς στο χώρο της μεσαίας γραμμής.
Ο Θεόφιλος Ψαρρής αγωνίζεται στην θέση του αμυντικού μέσου. Είναι 19 χρονών , ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στην Ακαδημία της Τριγλίας Ραφήνας , την περσινή χρονιά είχε μία γεμάτη σεζόν στο Πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΑΝΑ, ενώ φέτος φόρεσε ξανά την φανέλα της Τριγλίας.
Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, η διοίκηση της Ελλάς Σύρου κάνει τα πάντα προκειμένου και φέτος οι Συριανοί φίλαθλοι να βλέπουν ποδόσφαιρο υψηλού επιπέδου..