Παρασκευή, 17 Νοεμβρίου 2023 17:52

Λύτρωση στο 90+4' για τον Πανσιφναϊκό στην Κύθνο

Ο Πανσιφναϊκός... απέδρασε με τη νίκη από την έδρα του ΑΠΣ Κύθνου (1-2) χάρη σε buzzer beater του Τσέλιου στο 90+4 (ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ) και πήρε την πρώτη του νίκη φέτος στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α' Κατηγορίας.

Ο Τσέλιος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Σίφνου στο 11', αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Δανιήλ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Ωστόσο, ο Τσέλιος... χτύπησε ξανά και μάλιστα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 με δραματικό τρόπο.

Πλέον, μετά από 4 αγώνες, ο Πανσιφναϊκός είναι στην 4η θέση με 4 βαθμούς και ο ΑΠΣ Κύθνου στην 5η θέση με 3 βαθμούς. Αμφότερες οι ομάδες έχουν δύο αγώνες περισσότερους από τις δυο ομάδες της Πάρου (ΑΕ Πάρου, ΑΟ Πάρου 1η θέση με 7 βαθμούς) και έναν περισσότερο από τον Παμμηλιακό (3η θέση, 6 βαθμούς).

371082515 1107369480643400 6735323815486248528 n

ΑΠΣ Κύθνου: Γκούμας, Γαρδεράκης, Τσιρδήμος (45' Μαρτίνος Θ. - 52' Λαρεντζάκης Κ.), Ψάρρας Φ., Λαρεντζάκης Π., Δανιήλ, Φιλλπαίος Ι., Γράψας, Ψάρρας Δ., (Φιλιππαίος Π.) Μπακογιάννης

Πανσιφναϊκός: Γιάχο, Ατσόνιος Χ. (56' Ψαραύτης), Τσέλιος, Ζάσκας (76' Χουζούρης), Ατσόνιος Φ., Ζάρος, Κόρο, Λυκογιάννης, Τρούλλος, Γεωργούλης (56' Ατσόνιος Α.)