Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2023 21:26

Super League: Ο ΠΑΟΚ έκανε... πάρτι στη Λεωφόρο και διέλυσε τον Παναθηναϊκό

Ο ΠΑΟΚ πήρε τεράστιο «διπλό» στην έδρα του Παναθηναϊκού με σκορ 3-0, για τη 19η αγωνιστική της Super League.

Οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να προηγηθούν στο ματς χάρη στο αυτογκόλ του Πέρεθ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με το… καλησπέρα στο β’ μέρος με πλασέ του Ζίβκοβιτς έπειτα από όμορφη συνεργασία.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Κωνσταντέλιας με διαγώνιο σουτ στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μάλιστα, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου θα μπορούσε να διευρύνει περαιτέρω το προβάδισμά της, αφού σε δύο περιπτώσεις η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Μπρινιόλι μετά από προσπάθειες του Ολιβέιρα.

Πλέον, οι «πράσινοι» μπορεί να εξακολουθούν να βρίσκονται στην πρώτη θέση της Super League, αλλά νιώθουν την… ανάσα της ΑΕΚ στο -1.