Σάββατο, 14 Μαρτίου 2015 18:04

Γερό μπάσιμο στα μπαράζ από τον Καρτεράδο

Με το δεξί μπήκε ο Καρτεράδος στα Μπαράζ για την παραμονή στην Α΄Κατηγορία Κυκλάδων.

Η ομάδα του Λευτέρη Τζουρου σε έναν αγώνα που έγινε χθες υπο βροχή στο ΔΓ Καμαρίου νίκησε 6-1 τον ΠΑΣ Νάξου κατακτώντας το 1ο τρίποντο στην 2η φάση του πρωταθλήματος.

MVP του αγώνα ο Νίκος Μπνιέρης που πέτυχε χατ τρικ και έφτασε τα 5 τέρματα στο πρωτάθλημα.

Στο 10ο λεπτό ο Μπινιέρης έκανε το 1-0, με τους Τζούρο στο 12', Σελιστάι στο 22' και πάλι Μπινιέρη στο 32΄και τον Νομικό στο 44' να διαμορφώνουν το 5-0 που ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68΄ο Ζάκο μείωσε σε 5-1 και στο 75' ο Μπινιέρης πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα έκανε το τελικό 6-1.

Θυμίζουμε ότι η 3η ομάδα του ομίλου ΑΜΣ Φιλωτίου είχε ρεπό, ενώ την επόμενη εβδομάδα το πρόγραμμα έχει τον αγώνα ΑΜΣ Φιλωτίου – Καρτεράδος.

Διαιτητής ήταν ο Βακόνδιος και βοηθοί οι Ζώρζος και Νεοκοσμίδης.

Καρτεράδος (Τζούρος): Κουρδελάκης, Βαρμάζης, Ττούλης (46΄ Αγκαράι), Χοχάι, Νομικός Γ., Νομικός Α. (46΄Ξαγοράρης), Μπινιέρης, Ζερβάκης, Τζούρος, Σελιστάι, Βαζαίος (75΄Γεωργιάδης).

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Χύκα, Μανιός, Μελανίτης, Πιτταράς, Μοσχονάς, Καρούσης, Ζάκο, Παπαδόπουλος, ματάκιας, Κουφόπουλος, Σκιαδάς (78΄Μπιλάς).