Δευτέρα, 20 Ιουνίου 2011 12:17

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΟΡΓΟΥ Νίκησαν τα φαβορί Κατάπολα και Αιγιάλη

sxoleia_amorgou_2011

Διεξήχθη η Τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου των Δημοτικών σχολείων της Αμοργού.

Στον πρώτο αγώνα η ομάδα των Καταπόλων εμφανώς ανώτερη επεβλήθη της ομάδας της Χώρας με 11-0 ( ημίχρονο 5-0) χάρις στα τέρματα που σημείωσαν οι Απόστολος Αποστολάκης (2΄και 58΄), Οικονομίδης Γιώργος (4΄και 37΄) Δεσποτίδης Δαυίδ (10΄13΄και 52΄)Νομικός Παναγιώτης (28΄) Μπρόνζυ Κλέιντισον (40΄)Νομικός Παρασκευάς, Κωβαίος Μιχάλης.

Με την νίκη αυτή η ομάδα των Καταπόλων τερμάτισε πρώτη στη βαθμολογία με τρείς νίκες σε ισάριθμους αγώνες και 9 βαθμούς  στην κανονική περίοδο  και ετοιμάζεται για τους αγώνες κατάταξης που θα διεξαχθούν την επόμενη Κυριακή.

Στον άλλο αγώνα της ημέρας η ομάδα της Αιγιάλης αντιμετώπισε την ομάδα της Αρκεσίνης την οποία και νίκησε με 11-3 (ημίχρονο 4-1)

Τα τέρματα της Αιγιάλης σημείωσαν οι Βαζαίος Μιχάλης (17΄23΄35΄38΄50΄58΄) Σκαρλάτος Βαγγέλης (59΄60΄) Τάσιος Δημήτρης 20΄54΄) το πρώτο τέρμα σημειώθηκε με αυτογκόλ στο 15΄ ενώ της Αρκεσίνης σημείωσε ο Κωβαίος Νικόλαος (27΄53΄57΄)

Την επόμενη Κυριακή θα γίνουν οι αγώνες κατάταξης για την ανάδειξη του πρωταθλητή Δημοτικών σχολείων Αμοργού.

Σ αυτούς η ομάδα των Καταπόλων θ αντιμετωπίσει την ομάδα της Αιγιάλης  για την πρώτη θέση  και η ομάδα της Αρκεσίνης την Χώρα για την Τρίτη θέση.

Επιμέλεια: Νίκος Πορτοκάλης