Κυριακή, 11 Φεβρουαρίου 2018 21:50

«Καπάρωσε» την δεύτερη θέση και περιμένει ο ΑΟ Μυκόνου [pics-vid]

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο ΑΟ Μυκόνου στον 1ο όμιλο καθώς σήμερα δίνοντας τον τελευταίο αγώνα κατάφερε να πάρει τη νίκη με το ευρύ σκορ 7-0 απέναντι στη Σύρο 2002.

Με αυτή τη νίκη ο ΑΟ Μυκόνου συγκέντρωσε 23 συνολικά βαθμούς και τερμάτισε δεύτερος στον όμιλο, παίρνοντας παράλληλα το μπόνους του ενός βαθμού για τη δεύτερη φάση, όπου εκτός της Άνω Μεράς θα αναμένει για την ολοκλήρωση και του 2ου ομίλου προκειμένου να μάθει τους αντιπάλους του.

Ο αγώνας

Οι Μυκονιάτες ξεκίνησαν το ματς με... πατημένο το γκάζι και στο 12' έκαναν το 1-0 με σκορερ τον Αλμπάνη μετά από πάσα του Παντελή.

Πέντε λεπτά αργότερα με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή ο Μπάμπακαρ έκανε το 2-0.

Ο Παντελής στο 19' με πλασέ μετά από πάσα του Αλεξανδρόπουλου έκανε 3-0.

Στο 23' ο Αλεξανδρόπουλος έκανε το 4-0 και στο 31' ο Αλμπάνης διαμόρφωσε 5-0 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Φιορεντίνος στη πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα του ΑΟ Μυκόνου μετά από καιρό έκανε το 6-0 στο 52' και ο Παντελής το 7-0 στο 69'.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ανδρικόπουλος με βοηθούς τους κ.κ. Αγγέλου και Κουκά

Συνέσεις

Α.Ο. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Σαββόπουλος, Ράγια(46'Βαρουξής), Παπαδόπουλος, Αργυρός, Μπαλής(46' Καρατζάς), Αμπαδίνης, Μπάμπακαρ (46' Ντουσάι), Αλεξανδρόπουλος (46' Φιορεντίνος), Αλμπάνης, Κρίτσας, Παντελής

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Παπάς, Πανέτας, Πλάκα

Σύρος 2002 (Φωκάς): Μαρουδιάς Α., Ανδρεαδάκης, Μαρουδιάς Ν.(66' Φούντας), Δαλέζιος, Ζερβάκης, Συργιάννης, Κανέλλης, Θεοδωσίου (66' Πελεκάνος) Φώσκολος (46' Βοπόπουλος), Κονδύλας, Καραμολέγκος (46' Λελάι)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Κουνέλης