Τα παιδιά δούλεψαν καθημερινά από τις 9/7 έως τις 20/7 τις βασικές δεξιότητες του μπασκετ και ιδιαίτερα του σουτ με μεγάλη συγκέντρωση και επιμονή.
Την τελευταία μέρα του προγράμματος συμμετείχαν σε διαγωνιστικά παιχνίδια ελεύθερων βολών και σουτ με τους νικητές να βραβεύονται, και έπαιξαν ένα τουρνουά 3on3.
Οι προπονητές Μπαστουνης Κώστας και Σκόρδος Γιώργος δήλωσαν πολύ ικανοποιημένοι από την συνέπεια την προσπάθεια και το πάθος των μικρών αθλητών και αθλητριών.
———
Σήμερα Δευτέρα 22/7 ξεκινάμε τον δεύτερο κύκλο προπονήσεων ο οποίος ολοκληρώνεται στις 2/8.