ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΠΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΔΑΟΣ 2011

telikos_volley_2011_2

22/06/2011 - 19:00

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ - ΣΥΝΕΠΕΙΣ 2 - 3

( Α' ΣΕΤ 25 - 14, Β' ΣΕΤ 25 - 18, Γ' ΣΕΤ 20 - 25, Δ' ΣΕΤ 20 - 25, Ε' ΣΕΤ 7 - 15)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ.: ΧΑΤΖΗΔΟΥΚΑΣ Β. - ΠΑΤΗΝΙΩΤΗΣ Α. - ΠΟΥΛΗΣ Ν.

telikos_volley_2011_1
Οι δύο ομάδες του Μικρού Τελικού ίσως έπρεπε να έπαιζαν στον Τελικό τις διοργάνωσης του Τοπικού Πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης του ΔΑΟΣ μιάς και ήταν το παιχνίδι με τις μεγάλες ανατροπές στο τελικό του σκόρ. Ξεκινώντας το πρώτο σετ αυτό που θα μπορούσαμε να επισημάνουμε είναι ότι στο γήπεδο υπήρχε μόνο μία ομάδα και αυτή ήταν του Λιμεναρχείου που εκμεταλλεύτηκε το κακό ξεκίνημα τις ομάδας τον Συνεπείς και κατάφερε σχετικά εύκολα να πάρει το πρώτο σέτ με 25 - 14. Στο δεύτερο σέτ οι Συνεπείς μπήκαν πάλι χώρις σώστες επιλογές σε επίθεση και άμυνα, αρκετά λάθη,ήταν φανερώ ότι υπήρχε μεγάλη νευρικότητα και πρόβλημα στην επικοινωνία των παιχτών της και δεν μπορούσε να βρεί τις σωστές επιλογές της.Έτσι 2 - 0 σέτ για την ομάδα του Λιμεναρχείου με 25 - 18 ήταν ποιά γεγονός. Στο τρίτο σέτ ήταν η ώρα τις ομάδας τον Συνεπείς να δηλώση ότι είναι παρών και δεν θα άφηνε εύκολα στο Λιμεναρχείο να πάρει το παιχνίδι και το χάλκινό μετάλλειο στο Τουρνούα. Αρκετά βελτιωμένη σε όλους τους τομείς οι Συνεπείς έκαναν την επιθεσή τους και κατάφεραν να ξαφνιάσουν το Λιμεναρχειο που μέχρι το δεύτερο σετ κυριαρχούσε στο παίχνίδι και να μειώσει τα σετ σε 2 - 1 με 20 - 25.Οι Συνέπεις συνέχισαν στο ίδιο ρύθμο και το τέταρτο σέτ όπου το Λιμεναρχείο δεν μπόρουσε να βρεί τις λύσεις σε άμυνα και επίθεση καινα πάρει αυτήν το σετ και την νίκη.Οι συνεπείς κέρδισαν το σέτ με 20 - 25 και έκαναν το 2 - 2. Στο τελευταίο σέτ η ψυχολόγια ήταν με τους Συνεπείς που κατάφεραν σχετικά εύκολα να κερδίσουν με 7 - 15 και δίκαια όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι να χαμόγελασουν και να πάρουν την τρίτη θέση του Τουρνούα και το χάλκινο μετάλλιο.

22/06/2011 - 21.30

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΕGGS - BEACH GRABS 0 - 3

( A' ΣΕΤ 21 - 25, Β' ΣΕΤ 21 - 25, Γ' 14 - 25)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ.: ΠΑΤΗΝΙΩΤΗΣ Α. - ΧΑΤΖΗΔΟΥΚΑΣ Β . - ΜΗΝΔΡΙΝΟΥ Α. - ΠΟΥΛΗΣ Ν.

Ο τελικός έτσι όπως εξελίχθηκε ήταν για ένα μόνο ρόλο στην σκηνή θα μπορούσαμε να το χαρακτηρίσουμε και για τους 300 περίπου θεατές πού ήρθαν να τιμήσουν και να χειροκροτήσουν τις ομάδες για την προσπαθειά τους αυτήν. Με ποιό πλήρης ομάδα οι Beach Grabs δεν άφησε πολλά περιθώρια στην πολύ μαχητική ομάδα των Εggs που πάλευψε αλλά δεν κατάφερε σχέδον σε κανένα σέτ να απειλήσει σημαντικά τους νικητές του Τουρνουά και να χάσει με 3 - 0. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες για την αθλητική τους συμπεριφορά και προσπάθεια, στους Επίσημους Διαιτητές ένα μεγαλό ευχαριστώ και συγχαρητήρια που χωρίς την βοηθειά τους δεν θα γίνονταν αυτό το Τοπικό Πρωτάθλημα και σε όσους γενικά βοήθησαν εώς το τέλος, επίσης πολλά συγχαρητήρια στην διοργάνωση του ΔΑΟΣ που παρά τα πολλά και σοβάρα προβλήματα που περνάει δείχνει ότι καμία κατάσταση δεν την εμποδίζει να προσφέρει και να διαφημίζει με τον καλύτερο τρόπο τον Αθλητισμό του νησιού μας και των Κυκλάδων γενικότερα.