Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2011 15:08

Ήττα Πανναξιακού στο βόλεϊ γυναικών από τους Τράχωνες! (βιντεο)

volley_gynaikwn_traxwnes-pannaxiakos_1_2011

Στο γήπεδο τις έδρας του Τραχώνων xθές το βράδυ ο Πανναξιακός στο Βόλλεϋ Γυναικών δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα με αντίπαλο την ομάδα του Αλίμου αφού προδόθηκε από το κακό του εαυτό χάνοντας με 3 - 0 από την ομάδα των Τραχώνων.

Πολλές χαμένες και κακές επιλογές στην επίθεση , λανθασμένες μεταβιβάσεις στην άμυνα και αρκετά χαμένα σερβίς τις ομάδας τις Νάξου σκιαγραφούν την χθεσινή ήττα. Ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Ξεκινώντας το 1 Σετ ο Πανναξιακός μπήκε αρκετά μουδιασμένος στο παιχνίδι και βρέθηκε πίσω σκορ με 6 - 1 από τον Τραχώνα κάτι που ανάγκασε τον προπονητή τις ομάδας τις Νάξου να πάρει το πρώτο του ταϊμ άουτ, στην συνέχεια θα έλεγε κάνεις οτι υπνωτίστηκαν ακόμα περισσότερο τα κορίτσια και με πολλές κακές επιλογές στην επίθεση και πρόβλημα στην άμυνα βρέθηκαν ακόμα ποιό πίσω στο σκορ με 11 - 2, δεύτερο ταϊμ ούτ από τον προπονητή του Πανναξιακού αφού έβλεπε την διαφορά να ξεφεύγει έδειχνε επικίνδυνα. Μπαίνοντας στο παιχνίδι μετά το ταϊμ άουτ οι παίκτριες τις Νάξου έδειξαν αρκετή βελτίωση σε άμυνα και επίθεση με την Λαγουδάκη να ανεβάσει στροφές και να μειώνει το σκορ σετ 3 - 7.

Σε εκείνο το σημείο βλέποντας ο προπονητής του Αλίμου τα κορίτσια του Πανναξιακού να έχουν ανεβάσει στροφές και να έχουν καλύψει πολύ την διαφορά καλεί ταϊμ ουτ. Τα κορίτσια του Τραχώνα μετά το ταϊ άουτ διόρθωσαν πολύ την άμυνα τους και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη του Πανναξιακού σε άμυνα κ επίθεση και πήραν σχετικά εύκολα το πρώτο σετ με 25 - 17 σε 20 λεπτά αγώνα κάνοντας το υπέρ τους 1 - 0. Το 2 Σετ ξεκίνησε με τις δύο ομάδες μέχρι το 8 - 7 να πηγαίνουν χέρι χέρι στο σκορ, μετά ξέφυγε λίγο η ομάδα του Αλίμου14-10 με καλά σερβίς της Μουζάκη , 20-14 μπροστά οι Τράχωνες, τάιμ άουτ ο Πανναξιακός

volley_gynaikwn_traxwnes-pannaxiakos_2_2011

23-15 οι Τράχωνες με καλές άμυνες και κόντρα μπάλες 25-16 το 2-0 οι γηπεδούχες με άσο σε 21 λεπτά αγώνα σε αυτό το σετ. Στο τρίτο σετ η Λαγουδάκη «τρυπά» το μπλοκ των Τραχώνων και η Νάξος προηγείται 5-6 Με την Νικολαϊδου στο σερβίς η γηπεδούχος ομάδα παίρνει κεφάλι στο σκορ 9-6 παίρνει ταϊμ άουτ ο Πανναξιακός, στην συνέχεια πολλά επιθετικά λάθη για την ομάδα των Τραχώνων μείωση του σκορ από Πανναξιακό σε 13 - 12, Ντέρμπι σε αυτό το τρίτο σετ, ο Πανναξιακός περνά ξανά μπροστά 18-19 με χτυπήματα από την Λαγουδάκη σε επίθεση και σερβίς, συγκλονιστικές μάχες στο 21-20 oι Τράχωνες με μπλοκ άουτ της Νικολαϊδου ταϊμ άουτ ο Πανναξιακός, 25-22 οι Τράχωνες κερδίζουν και το τρίτο σετ και το ματς με τελικό σκορ 3 -0 σετ!

Tράχωνες (Βαγγέλης Περόπουλος): Νικολαΐδου, Τέζα, Μουζάκη, Βογιατζή Μ., Βογιατζή Ελ., Σαραντοπούλου, Χασιώτη (λ), Μεθενίτη (λ), Κουτροπούλου, Λιγουδιστιανού, Αθανασοπούλου

Πανναξιακός (Σούλης Τουρσούγκας- Γιώργος Δερμάτης): Μαύρου, Τοτσίδου, Φάρκωνα, Αξαοπούλου, Μπορίσοβα, Φραγκίσκου, Μάρκου (λ), Σέργη, Σκούνα.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ{div float:right}{/div}