Σάββατο, 17 Αυγούστου 2024 18:14

Μοιρασιά για Ελλάς Σύρου - ΑΕ Μυκόνου στο πρώτο φιλικό της χρονιάς για τις δύο ομάδες

Ισόπαλο έληξε το φιλικό παιχνίδι μεταξύ της Ελλάς Σύρου και της Α.Ε. Μυκόνου, που πραγματοποιήθηκε πριν λίγο στο γήπεδο της Ερμούπολης και ήταν το πρώτο τεστ για τις δύο ομάδες ενόψει της συμμετοχής τους στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Οι δύο ομάδες παρά το γεγονός ότι είναι ακόμα στα μέσα της προετοιμασίας τους έδειξαν πολύ καλά στοιχεία.

Η Ελλάς Σύρου έδειξε ανά διαστήματα να πρεσάρει τον αντίπαλο ψηλά στο γήπεδο καθώς θέλει να παίξει και φέτος παιχνίδια κατοχής. Από την άλλη πλευρά η Μύκονος σαφώς πιο βελτιωμένη από πέρσι έδειξε πως η χρονιά θα είναι αρκετά καλύτερη και η εικόνα της θα είναι αυτή των προηγούμενων ετών.

Από εκεί και πέρα ήταν ένα ωραίο παιχνίδι το οποίο πρόσφερε αρκετές ωραίες στιγμές με τις δύο ομάδες να έχουν τα δικά τους καλά διαστήματα.

MYKONOS FILIKO

Η Μύκονος προηγήθηκε με 0-2 στο ματς χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι: Σαμπανίδης (27’) και Πινέιρο (41’) .

Από εκεί και πέρα η Ελλάς Σύρου μείωσε με τους Συριανό στο 45΄και στο 76 ο Μελισσόπουλος έφερε το ματς στα ίσα.

ELLAS FILIKO

Στο δεύτερο ημίχρονο μετά και τις αλλαγές του κ. Χριστοφιλέα η Ελλάς ήταν καλύτερη αγωνιστικά όπου κι έχασε αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

Από την άλλη πλευρά η καλύτερη στιγμή της ομάδας της Μυκόνου στο δεύτερο ημίχρονο το δοκάρι σε σουτ από έξω από τη μεγάλη περιοχή.