Πέμπτη, 21 Ιουνίου 2012 21:58

H πρώτη νίκη για την ομάδα του Π. Ραουζαίου Kini FC

kini-king-21-6-2012-1

Πλούσιο θέαμα, δυνατές συγκινήσεις, βροχή από γκολ, αλλά και αρκετές όμορφες παρουσίες στις κερκίδες, όπου ανεβάζουν την αδρεναλίνη στα ύψη συνέθεσαν, το σκηνικό της πρώτης ημέρας, της Α΄ φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Βeach Soccer στην Ραφήνα.

syros RAOYZAIOS new14

Στον αγωνιστικό χώρο είδαμε και αρκετούς επαγγελματίες, όπως ο Μανώλης Σκούφαλης, αλλά και παίκτες της Beach Soccer Hellas (Ατσάλης Βασίλης και Νότης Πετράκης). Βέβαια, δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι έχει διαδοθεί τόσο πολύ το άθλημα που υπάρχουν και ομάδες που έκαναν ολόκληρο ταξίδι για να βρεθούν στο γήπεδο της Ραφήνας, όπως οι παίκτες της Κini FC που ήρθαν από την πανέμορφη Σύρο.

Η ομάδα του Kini FC Π. Ραουζαίος αγωνίστηκε με τους: Δημητρακόπουλος, Ρούσσο, Αλιφραγκή, Ξανθάκη, Μανουδάκη, Βελέντζα, Παπαπαναγιώτου, Σωτήρης, Νικητιδης.

Στο 1ο ημίχρονο οι συριανοί ξεκίνησαν πολύ επιθετικά με μόλις στο 5ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη στο 4-0 με 4 γκολ του Μανουδάκη. Οι The Kings μείωσαν σε 4-1 και το ημίχρονο έκλεισε με 5-1 πάλι με σκόρερ τον Μανουδάκη. Στις αρχες του 2ου ημιχρόνου έγινε το 5-2. Το 6-2 σημείωσε ο Παπαπαναγιώτου με πέναλτι και το 7-2 πάλι ο Μανουδάκης.

kini-king-21-6-2012-2

Δηλώσεις μας έκανε ο πρόεδρος της ομάδας και κύριος χρηματοδότης, κ. Π. Ραουζαίος: «Το άθλημα του beach soccer είναι ένα πολύ ωραίο και διαδεδομένο άθλημα το οποίο παίζεται σε όλο τον κόσμο. Για όσους δεν γνωρίζουν τι εστί το beach soccer είναι κατά βάση το άθλημα του ποδοσφαίρου όπου παίζετε στην άμμο, στην Ελλάδα διεξάγετε τους θερινούς μήνες. Το άθλημα του beach soccer προσφέρει πλούσιο και ωραίο θέαμα, σασπενς, συγκινήσεις και φυσικά με το beach soccer η αδρεναλίνη δεν μπορεί παρά να μην χτυπήσει κόκκινο με τόσες ωραίες εντυπωσιακές γυναικείες υπάρξεις. Όσον αφορά την ομάδα μου, Κini FC θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς όλους τους αθλητές που την απαρτίζουν, να τους δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια για αυτήν την ευρεία νίκη με σκορ 7-2, απέναντι σε έναν αξιόλογο αντίπαλο όπως είναι η ομάδα The Kings, τα παιδιά τώρα κοιτάζουν με προσοχή και προσήλωση τους δύο επόμενους αγώνες που θα διεξαχθούν το Σάββατο 23 Ιουνίου με τις ομάδες Ηράκλειο και Panthers. Είμαι απόλυτα βέβαιος πως αν παίζουν σε όλους τους αγώνες όπως το σημερινό με προσοχή, προσήλωση και σοβαρότητα, δεν έχουν να φοβηθούν κανέναν απόλυτος αντίπαλο διότι όλοι τους είναι έμπειροι και καταξιωμένοι στον χώρο του beach soccer. Με την συμμετοχή μας αυτή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα beach soccer Ελλάς που διεξάγετε στην πανέμορφη Ραφήνα, διαφημίζετε και με αυτόν τον τρόπο, η πρωτεύουσα των Κυκλάδων, η Πανέμορφη Σύρος. Καλώ τους πολιτικούς παράγοντες του νησιού μας αλλά και γενικότερα του νομού μας, το επόμενο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα beach soccer, να διεξαχθεί στην Αρχόντισσα των Κυκλάδων, την Σύρο μας ώστε να δείξουμε της καλοκαιρινές μας ομορφιές που διαθέτει το νησί μας.