Κυριακή, 06 Μαΐου 2012 15:38

Προπαίδων: ΑΟ Τηνου - Συρος 2002

pro-aot-syros2002 6-5-2012

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι είδαμε σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Τήνου ανάμεσα στις ομάδες προπαιδων ΑΟ Τήνου και  Σύρος 2002 με την ομάδα της Σύρου όντως καλύτερη στο γήπεδο λογω κυρίως της διαφοράς ηλικίας με τα αντίστοιχα παιδιά της Τήνου κατάφερε να κερδίσει εύκολα με σκορ 1-4.

pro-aot-2011-2012-1

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Σύρου κατάφερε με τρία σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής να πετυχει ισάριθμα τέρματα και να κάνει το σκορ 0-3 έως το 17'. Σκόρερ ήταν οι Μητσκας, Κονδυλας, Ζαφειρας. Έτσι και τελείωσε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο  η ομάδα του ΑΟ Τήνου μπήκε δυνατά και μόλις στο 35' μετά από ένα σουτ του Κελαδιτης ο τερματοφύλακας της Σύρου έκανε μια απόκρουση αλλά ο επερχόμενος Ξενόπουλος με σουτ μείωσε σε 1-3 η ομάδα της Τήνου πίεσε στην συνέχεια αλλά δεν κατάφερε να πετυχει κάποιο τέρμα αντιθέτως η ομάδα της Σύρου πέντε λεπτά πριν το τέλος με ένα σουτ του Φώσκολου κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό σκορ που ήταν το 1-4.

Τέλος θα θέλαμε να δώσουμε συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες για το καλό θέαμα που πρόσφεραν.