Σάββατο, 18 Φεβρουαρίου 2012 20:45

Ξυπνησε στο δευτερο αλλα ηταν αργα (vds)

ag-paraskevi-pannaxiakos-2-18-2-2012
Ο Πανναξιακός για άλλο ένα παιχνίδι με αντίπαλο του «χεριού του», δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 3-1 από την Αγ. Παρασκευή στο γήπεδο της Σάντας.

Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα του κ. Σκούνα είχε ελάχιστες επισκέψεις στα καρέ του Ντούση αλλά και με πολλά αμυντικά λάθη. Η ομάδα του κ. Delcovic εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον τα δώρα της ομάδας μας και προηγήθηκε σχετικά εύκοσμα με 2-0 με γκολ του Στρατή στο 4’ και Κουτελίτσα στο 39ο λεπτό. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι οδηγίες αλλά και οι γρήγορες αλλαγές του κ Σκούνα έδωσαν άλλον αέρα στην ομάδα και χαρακτηριστικό είναι ότι στο 1ο μισάωρο του δευτέρου ημιχρόνου δεν καταγράψαμε ούτε μία φάση για την Σάντα, αντιθέτως ο Πανναξιακός πίεσε και κατάφερε να μειώσει με ένα εξαιρετικό γκολ του Στάμου στο 66ο λεπτό και στη συνέχεια να χάσει κι άλλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, όμως η τύχη του γύρισε την πλάτη αφού στο 71ο  η Αγ. Παρασκευή έφυγε σε αντεπίθεση με τον Χάλαρη ο οποίος έβγαλε μόνο του τον Ζυγούρη στον χώρο του πέναλτι και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει για την ομάδα του κάνοντας τον 3-1 που έμελε να είναι και το τελικό.

ag-paraskevi-pannaxiakos-1-18-2-2012

Φάσεις
4’ Γκολ για την Αγ. Παρασκευή με τον σέντερ μπακ Στρατή έπειτα από λάθος της άμυνας
5’ Νέα ευκαιρία για την Αγ. Παρασκευή τετ α τετ με Θέμελη ο Ζηγούρης, απόκρουση σε κόρνερ.
8΄Φάουλ εκτέλεση λίγο έξω από την περιοχή του Θέμελη από Σωτήρχο, διώχνει σωτήρια ο Κουτελιέρης.
10’ Φάουλ εκτέλεση από Καζανά, διώχνουν εύκολα οι αμυντικοί της Αγ. Παρασκευής
20’ Ο Πανναξιακός έχει μπει πολύ νωθρά στο ματς χωρίς να απειλεί αλλά και με πολλά αμυντικά επιπόλαια λάθη. Η Αγ. Παρασκευή είναι ελαφρός καλύτερη.
21’ Κόρνερ με Πολυκρέτη από αριστερά, όμως θα περάσει ανεκμετάλλευτο.
26’ Ο Κατσάνης κέρδισε φάουλ, ο Κουτελιέρης εκτελεστής, κεφαλιά ο Σουσούνης, η μπάλα άουτ. Η πρώτη καλή φάση για τον Πανναξιακό.
28’ κόρνερ με τον Στάμο, διώχνουν εύκολα οι αμυντικοί της Αγ. Παρασκευής.
31’ Φάουλ για την Αγ. Παρασκευή, κεφαλιά του Τζίτζη, άουτ.
34’ τραυματισμός Κατσάνη και Τζίτζη, κεφάλι με κεφάλι, έπειτα από εναέρια μονομαχία. William Hill Sports
Ο Πανναξιακός μετά το 20ο λεπτό έχει ισορροπήσει το ματς.
37’ Κόρνερ με τον Στάμο, συρτή σέντρα στον Καρούση, όμως το πλασέ του έδιωξε ο Στρατής.
38’ Εσωτερική αλλαγή, από Σκούνα, Κουτελιέρης στο κέντρο, Παπαδόπουλος στα μπάκ.
39’ Γκολ σέντρα προς τα έξω δυνατό σουτ και 2-0 από τον Κουτελίτσα
41’ Αγγελής κεφαλιά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ντούση
2ο Ημίχρονο
50’ Στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου ο Πανναξιακός μπήκε δυνατά και προσπαθεί να μειώσει το σκορ χωρίς όμως να έχει την κλασική ευκαιρία.
54’ Κοττάκης σέντρα από δεξιά, κεφαλιά από Κολιούσης η μπάλα λίγο άουτ.
58’ σουτ από τον Στάμο από τα 30 μέτρα αλλά η μπάλα πολύ άουτ.
59’ Πολυκρέτης πολύ καλή ενέργεια μέσα στην μεγάλη περιοχή σουτ, απόκρουση σε κόρνερ από τον Ντούση.
61’ ο Στάμος κερδίζει φάουλ από τον Δημητρίου σε πολύ καλό σημείο. Ο Κουτελιέρης εκτελεί αλλά η μπάλα βρίσκει στο τοίχος.
63’ Στάμος σε Σουσούνη, τετ α τετ ο Σουσούνης, απόκρουση με τα πόδια ο Ντούσης.
65’ Ο Πανναξιακός είναι κυρίαρχος στο δεύτερο ημίχρονο όμως δεν έχει καταφέρει ακόμα να μειώσει το σκορ.
66’ Γκολ Δυνατό συρτό σουτ από τον Νίκο Στάμο 4 μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή στην δεξιά γωνία του Ντούση και 2-1.
70’ Στάμος σε Σουσούνη βγαίνει γρήγορα ο Ντούσης και μπλοκάρει.
71’ Γκολ κόντρα επίθεση για την Αγ. Παρασκευή με τον Ζυγούρη, πλασάρει τον Θέμελη και 3-1. Κόντρα στην ροΐ του παιχνιδιού.
77’ σουτ από Ζυγούρη απόκρουση από την Θέμελη.
81’ καλή φάση με Καρούση αλλά το σουτ έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ντούση
88’ Φάουλ με τον Μιχαλάρη στο ύψος του κόρνερ σέντρα άουτ.
89’ σκληρά μαρκαρίσματα προς το τέλος του παιχνιδιού.

Σημειώσεις
•    Έλλειψε ο Τόσκας που λόγω τραυματισμού δεν ήταν στην αποστολή, η εμπειρία του θα βοηθούσε πολύ και ίσως θα είχαν αποφευχθεί τα τόσα πολλά λάθη στην άμυνα.
•    Ο Πανναξιακός δέχτηκε σήμερα 3 γκολ ενώ πριν από το σημερινό ματς είχε δεχτεί μόλις 10.
•    30 περίπου φίλοι του Πανναξιακού και 60 για την Αγ. Παρασκευή ήταν οι φίλοι που βρέθηκαν σήμερα στις εξέδρες του Δημοτικού Γηπέδου της Αγ. Παρασκευής.
•    Την Τετάρτη στις 15.00 ο Πανναξιακός δίνει ένα πολύ κρίσιμο ματς με την Νέα Ιωνία όπου η νίκη είναι πλέον μονόδρομος.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: (DELCOVIC), ΝΤΟΥΣΗΣ, ΣΩΤΗΡΧΟΣ, ΖΥΓΟΥΡΗΣ, ΧΑΛΑΡΗΣ, ΣΤΡΑΤΗ, ΚΟΥΤΕΛΙΤΣΑΣ, ΜΕΪΜΑΡΟΓΛΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΣ, ΤΖΙΤΖΗΣ, ΜΙΧΑΛΑΡΗΣ (89’ ΒΑΜΒΑΚΕΡΗΣ),
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: (ΣΚΟΥΝΑΣ), ΘΕΜΕΛΗΣ, ΚΑΖΑΝΑΣ, ΚΟΛΙΟΥΣΗΣ (65’ ΔΗΜΑΣ), ΚΑΤΣΑΝΗΣ (62’ ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΑΡΟΥΣΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ (46΄ΚΟΤΤΑΚΗΣ) , ΚΟΥΤΕΛΙΕΡΗΣ, ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ, ΣΤΑΜΟΣ, ΣΟΥΣΟΥΝΗΣ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΚΟΝΤΟΣ, ΜΑΝΕΖΟΣ