Σάββατο, 18 Φεβρουαρίου 2012 17:30

Ήττα με 2-1 για τον ΑΟ Μυκόνου

traxwnes-mykonos-1

Πρώτη ήττα μετά από 8 αγωνιστικές για την ομάδα του κ. Γιώργου Αθανασιάδη.

William Hill SportsΠριν από λίγο, το συγκρότημα του κ. Κώστα Μιχάλη έφτασε σε μία ακόμη νίκη, αποδεικνύοντας ότι δικαιούται να ζητάει περισσότερα από μία απλή εξασφάλιση της παραμονής στην κατηγορία. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 13' με σκόρερ τον Γούλα πριν όμως την επίτευξη του γκολ ο ΑΟ Μυκόνου παραλίγο να προηγηθεί αφού σε μια αντεπίθεση στο 1ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Αλεξανδρόπουλος έφυγε από τον χώρο του κέντρου όμως το πλασέ του εξουδετερώθηκε από τον Βαγγελάκο. Μάλιστα, στο 26' ο Γιαννιτσανάκης με προβολή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, βάζοντας γερά θεμέλια για τη νίκη. Όλα έδειχναν ότι οι Τράχωνες θα έφταναν στην ανάπαυλα με το 'καθαρό' 2-0, όμως στο 45' έγινε φάση που δεν αποκλείεται να άλλαζε εκ διαμέτρου τα δεδομένα της συνάντησης. Ο Μουλλάκης ανατράπηκε από τον Βαγγελάκο, όντας σε προφανή θέση για γκολ, με τον διαιτητή Μάμμη να αποβάλει τον έμπειρο τερματοφύλακα και να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Παπασταθόπουλος ευστόχησε στην εσχάτη των ποινών και ανανέωσε το ενδιαφέρον της συνάντησης. Στην επανάληψη οι Τράχωνες έπαιξαν αμυντικά, οι κυκλαδίτες προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, όμως δεν τα κατάφεραν.
Ο ΑΟ Μυκόνου θα αγωνιστή την Τετάρτη στις 15.00 εντός έδρας, στο εξ αναβολής αγώνα με τον Ελπιδοφόρο.

ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ: Βαγγελάκος, Κορτσινίδης, Ντεντόπουλος, Παπαναγόπουλος (76' Κορδός), Δρακοντίδης, Χατζής, Καλλιπολίτης, Χριστόπουλος (46' Κάρδαρης), Γιαννιτσανάκης, Γούλας, Χουστουλάκης (45' Καραβατάς)
ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ: Μανταφούνης, Μπαλής (78' Βαλαμούτης), Ξένος, Ζουγανέλης (48' Χίσα), Θεοδώρου, Κουκάς, Αργυρίου, Μουλλάκης (72' Τσάλμας), Πανέτας, Παπασταθόπουλος, Αλεξανδρόπουλος

Ο ΑΟ Μυκόνου θα αγωνιστή την Τετάρτη στις 15.00 εντός έδρας, στο εξ αναβολής ματς με τον Ελπιδοφόρο.