Κυριακή, 11 Φεβρουαρίου 2018 21:20

Νίκη στο Αλιβέρι και «άλμα» στην 3η θέση ο Πανθηραϊκός

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη, την πρώτη της φετινής χρονιάς πέτυχε ο Πανθηραϊκός, που επικράτησε του Ταμυναϊκού με 1-4, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο Δ.Γ. Αλιβερίου.

Με αυτή τη νίκη πλέον ο Πανθηραϊκός μένει για 6η συνεχόμενη αγωνιστική στα θετικά αποτελέσματα και φιγουράρει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 19 βαθμούς.

Τα γκολ

Ο Πανθηραϊκός μπήκε δυνατά στο ματς και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

Στο 19ο λεπτό, ο Στέλιος Γκίκας με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1.

Στο 33′ η ομάδα του Ανδρέα Σκέντζου έφτασε και σε δεύτερο τέρμα, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Τόμι Κοσταντίνοφ.

Στο 42′ ο Ντούμος με υπέροχο σουτ έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Μπασινά, διαμορφώνοντας έτσι το 0-3, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 50′ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 0-4, με τον Γκίκα να πασάρει στον Χρήστο Ντούμο ο οποίος σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό 1-4 σημειώθηκε στο 67′, όταν έπειτα από προσπάθεια του Κούτρη και επέμβαση του Αγοραστού, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασίου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Αντωνίου, με βοηθούς τους κ.κ. Κουλοχέρη και Γκούβα.

Συνθέσεις:

Ταμυναϊκός (Β. Λαθουράς):  Μπασινάς, Κρόκος, Καρράς, Καρατζάς, Β. Αναστασίου,  Ι. Αναστασίου (46΄ Κατσάμπας). Κούρτης (78΄ Κ. Καρατζάς), Αντμίρ, Ν. Μήτρου (46΄ Παπαδάκης), Ραμπαβίλας (75΄ Σκούφος), Α. Μήτρου

Πανθηραϊκός (Α. Σκέντζος): Αθανασίου, Τσόπελας (81΄ Περιάλης), Ζέλιος, Μπιρμπίλη, Ντάνκουα (78΄ Πολυκρέτης), Κεφαλάς, Μάνιας (64΄ Φύτρος), Κοσταντίνοφ (69΄ Ντάμζι), Ντούμος, Γκίκα, Αγοραστός

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Κανελίδης, Καμπόσος, Καμπούρης