Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2017 19:29

«Λευκή» ισοπαλία για Πανθηραϊκό στη Ρόδο [pics]

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν στην αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, Πανθηραϊκός και Ρόδος μένοντας αμφότεροι στην «λευκή» ισοπαλία (0-0).

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας, οι φιλοξενούμενοι πήραν εντέλει έναν ακόμα υπερπολύτιμο βαθμό, έχοντας στο σύνολο 16, ισοβαθμώντας παράλληλα με τους Ροδίτες.

Η ΡΟΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν από την αρχή να ελέγξουν την ροή της αναμέτρησης. Μόλις στο πέμπτο λεπτό κατάφεραν να βρουν δίχτυα, ωστόσο το τέρμα του Τζημογιάννη ακυρώθηκε από τον διαιτητή της αναμέτρησης, καταλογίζοντας επιθετικό φάουλ. Ο Πανθηραϊκός απάντησε στις ευκαιρίες, αφού στο 16’ ο Ζώνας πέρασε και τον τερματοφύλακα της ομάδας της Ρόδου, Πάππο, ωστόσο η τροχιά της μπάλας ήταν τέτοια, με αποτέλεσμα το πλασέ του, να κοπεί εύκολα από τους αντίπαλους αμυντικούς. Ο Τορεζάνι λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 25’ επιχείρησε ένα σουτ, χωρίς όμως να βρει στόχο. Στην συνέχεια μέχρι το 42ο λεπτό ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε, μέχρι που ο Λούκας εκτέλεσε απευθείας φάουλ για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο ο Πάππος δεν ανησύχησε, καθώς η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του.

Η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟ

Στο 44’ ο Πανθηραϊκός έκανε την μεγαλύτερη φάση της αναμέτρησης, καθώς ο Ζώνας ήρθε τετ α τετ με τον Πάππο. Το πρώτο σουτ που επιχείρησε ο ποδοσφαιριστής της ομάδας της Σαντορίνης αποκρούστηκε από τον αντίπαλο γκολκίπερ, όμως στην συνέχεια η μπάλα στρώθηκε και πάλι στα πόδια του, αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να βάλει μπροστά την ομάδα του, σε ένα πολύ κομβικό σημείο του αγώνα, καθώς δευτερόλεπτα μετά ο διαιτητής του αγώνα κος Ευθυμίου, σφύριξε την λήξη του ημιχρόνου.

ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΘΕΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά την εικόνα του αγώνα, με την Ρόδο να ψάχνει λύσεις ώστε να φτάσει κοντά στην εστία του Μπαμπανιώτη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων. Οι ποδοσφαιριστές του Σάββα Ορφανίδη πίεσαν και εντέλει βρήκαν δρόμο προς την αντίπαλη περιοχή, μετά από κάθετη μπαλιά του Χατζηλιόντου με αποδέκτη της μπάλας τον Στεφανίδη, ωστόσο ο δεύτερος ήταν σε θέση οφ-σάιντ. Στο 64’ ο Κουρούπης έστειλε την μπάλα λίγο άουτ, μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 79ο λεπτό του αγώνα είχαμε και μία αποβολή και μάλιστα από παίκτη του πάγκου για την Ρόδο, καθώς σε καταλογισμό οφ-σάιντ του διαιτητή, στην φάση όπου ο Κωνσταντίνου βρήκε τον Ιμεραλιλάι, ο Ναλμπάντης διαμαρτυρήθηκε έντονα, βλέποντας έτσι την απευθείας κόκκινη κάρτα. Οι γηπεδούχοι βρήκαν με το πέρας της αναμέτρησης τους φίλους της ομάδας, αλλά και τους ίδιους με αρκετά παράπονα για τον διαιτητή του αγώνα Ευθυμίου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Ρόδος (Σάββας Ορφανίδης): Πάππος, Ιμεραλιλάι, Καντιμοίρης, Κουρούπης, Τζημογιάννης, Ανδρίκος, Χατζηλιόντας, Τορεζάνι, Βολονάκης, Κωνσταντίνου, Στεφανίδης

Πανθηραϊκός (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Μπαμπανιώτης, Κορτσινίδης, Μρκτσιαν, Μπακάλης, Φύτρος, Κρίτσας, Λαζαρίδης, Λούκας, Ζώνας, Περιάλης, Καλαγκάνης

16010582 10211077259545002 171006774 o 16106835 10211077259505001 1251135211 o 16107648 10211077259465000 715036905 o 16121850 10211077259104991 1582271404 o 16121934 10211077259585003 2023675380 o

Το Live Score

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Live Score Ρόδος - Πανθηραϊκός Η εικόνα της Γ' Εθνικής »