Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016 20:38

Δεύτερη νίκη για τον Καρτεράδο

Την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα του Καρτεράδου με σκορ 4-0 αφού ήταν πιο ουσιώδης απέναντι στον Αστέρα Μαρμάρων.

Η ομάδα της Σαντορίνης προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με τον Κλουβάτο όμως το υπόλοιπο μέχρι την ανάπαυλα άνηκε στους Παριανούς μιας και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες  για να ισοφαρίσουν, όπως αυτές του Ζουμή στο 10ο και 15ο λεπτό, στο 25ο με τον Αλιπράντη Φραγκίσκο και 3 λεπτά αργότερα με τον Χριστόφορο Λευτέρη.

Ο Καρτεράδος αντέδρασε στο 32ο λεπτό με τον Βαρμάζη όμως το σουτ του κατέληξε στην αγκαλιά του Πούλιου.

Το 2ο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στον Καρτεράδο, σε αυτό συναίνεσε και το γεγονός ότι ο Αστέρας έπαιζε με αρκετές ελλείψεις αλλά και στον τραυματισμό του Σάμιου στο 52ο λεπτό ο οποίος συνέχισε αφού η ομάδα του ταξίδεψε στην Σαντορίνη με 11 παίκτες.

Με την σέντρα ο Κλουβάτος ζευγάρωσε τα τέρματα για την ομάδα του και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βαρμάζης έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 3-0, κάτι που το έκανε στο 67ο λεπτό όταν ο Νταρακλίτσης σε φάουλ κοντά στο ημικύκλιο έδωσε στον Βαρμάζη και αυτός με ένα δυνατό σουτ κρεμάει τον Πούλιο.

Άτυχος ο νεαρός παίκτης του Καρτεράδου Φωτεινός αφού στο 63ο λεπτό τραυματίστηκε στο γόνατο με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συνεχίσει.

Στο 75ο λεπτό ο Κυβρικοσαίος με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ σημειώνει το 4ο γκολ για την ομάδα του.

Ο Αστέρας στο 82 σημείωσε γκολ  με τον Κρητικό όμως ακυρώθηκε σωστά αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.

Ο Καρτεράδος λίγο έλειψε στις καθυστερήσεις να σημειώσει και 5ο τέρμα με τον αειθαλή  Νταρακλίτση όμως του σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε με κεφαλιά πάνω στην γραμμή από τον Σταμάτη Μπελούκη.

ΑΟ Καρτεράδος: Ξαγoράρης, Φέκας (73’λ.τ. Ρούσσος), Φωτεινός (63’ Κόστα), Κυβρικοσαίος, Ξαγοράρης, Πρέκας, Νταρακλίτσης, Δενδρινός, Κλουβάτος, Κουλόλι, Βάρμαζης.

Αστέρας Μαρμάρων: (Κένερ Π.), Πούλιος Α., Αλιπράντης Φ., Φυρίγγο, Γεροχρήστος Δ., Αντιπαριώτης Α., Σάμιος Ν., Μπελούκης Σ., Κρητικός Ν., Μπελούκης Τ., Χριστόφορος Λ., Ζουμής Ν.