Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2016 23:07

O Kαρτεράδος πέρασε με 1-4 από τον Νηρέα [vid-pics]

Σπουδαία εκτός έδρα νίκη με 1-4 επί του Νηρέα πέτυχε ο Καρτεράδος στην πρωινή αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Αρχιλόχου στην Πάρο.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο που ο ΑΟ Καρτεράδος προηγήθηκε 0-1 με ατομική προσπάθεια του Βαζαίου στο 33', στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με το ευρύ 1-4.

Στο 56' ο Κουλόλι με σουτ και στο 60' ο αειθαλής Νταρακλίτσης, κατά το φύλλο αγώνος η Νταρακλίτσας όπως τον γνωρίζουν οι Έλληνες φίλαθλοι από την σπουδαία καριέρα του, με κτύπημα φάουλ έκανε το 0-3.

Στο 63' ο Παγώνης πλασαρίστηκε στην περιοχή και με ένα κεραυνό ξετίναξε τα δίκτυα του Ξαγοράρη, πετυχαίνοντας το γκολ της τιμής για τον Νηρέα.

Το σκορ έκλεισε ο Μήτσαινας στο 71' με σουτ.

Διαιτήτευσαν οι Ρούσσος Β., Αρμακόλας και Μουτάφης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΝΗΡΕΑΣ: Ρούσσος, Αρκουλής Φ., Μπερσάκου, Σιφναίος, Αρκουλής Γ., Χασάνι, Κορτιάνος, Ζησιμόπουλος (56' Μώτος), Σταθερός, Ζενέλι, Παγώνης.

ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ: Ξαγοράρης Α., Φέκας, Πρέκας, Κυβρικοσαίος, Ξαγοράρης, Κουλόλι, Νταρακλίτσης, Μήτσαινας, Βαρμάζης, Βαζαίος (78' Δενδρινός), Κλουβάτος (80' Ρούσσος).