Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Τετάρτη, 25 Οκτωβρίου 2017 01:37

Δεύτερη νίκη για την Κ16 του Αίαντα Σύρου

Με το πολύτιμο τρίποντο έφυγε από την Τήνο ο Αίαντας Σύρου στο αγώνα που έγινε το Σάββατο 21/10 για το πρωτάθλημα της Κ16 κατηγορίας Κυκλάδων.

Η ομάδα του Γιώργου Ρούσσου επικράτησε 2-4 του ΠΑΣ Τήνου και έφτασε τους 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Οι Συριανοί παρόλο που έμειναν πίσω στο σκορ κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και να πάρουν αυτή τη σημαντική νίκη.

Από την άλλη πλευρά οι Παίκτες του κ. Δεληγιάννη διεκδίκησαν τη νίκη, μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από αυτό. Πολλά και έντονα ήταν τα παράπονα των ανθρώπων του ΠΑΣ Τήνου για τις διαιτητικές αποφάσεις.

Όπως είπαμε ο ΠΑΣ Τήνου ξεκίνησε πολύ καλύτερα και κατάφερε να προηγηθεί στο 17΄με εύστοχη εκτέλεση φάουλ του Ζιούλη.

Ο Αίαντας ανέβασε την απόδοση του και μέσα σε 12 λεπτά κατάφερε να πετύχει 4 τέρματα.

Στο 23 ο Γαληνός πάσαρε από δεξιά και ο Λιέας έκανε το 1-1 και 5 λεπτά αργότερα ο Ξαγοράρης με πέναλτι έβαλε σε θέση οδηγού τον Άγιαξ κάνοντας το 1-2.

Ο Βαμβακούσης στο 31΄με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 1-3, ενώ στο 35 μετά από σέντρα του Λιέα και κακό διώξιμο από τους αμυντικούς του ΠΑΣ  η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα του Βαλλιάνου με το σκορ να γίνεται 1-4.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βαρθαλίτης με βοηθούς τον κ Μουτάφη και την κα. Κουκά

ΠΑΣ Τήνου (Δεληγιάννης): Βαλλιάνος, Ταράσης, Πλυτάς (41΄Πέπα), Λάλα, Ζιούλης, Δαρμής, Ζαλώνης, Δεληγιάννης (41΄Βασιαλάκης), Λούβαρης, Φιλιππούσης (41΄Μερια), Τζανουλίνος (55΄Γιαννόπουλος).

Αίαντας Σύρου (Ρούσσος): Παπαδόπουλος, Ζαρμπίδης, Καραβέλας, Καραμολέγκος, Βαρθαλίτης, Γαληνός, Σούμπιτσης, Βάλβης 48΄Ευμορφόπουλος), Λιέας, Ξαγοράρης, Βαμβακούσης.