Σάββατο, 30 Σεπτεμβρίου 2017 20:22

Πήρε το πρώτο τρίποντο η Κ16 της Σύρος 2002 [pics]

Τη νίκη με 5-2 απέναντι στον ΠΑΣ Τήνου πέτυχε η Κ16 της Σύρος 2002 στον αγώνα που έγινε πριν λίγο στο γήπεδο της Άνω Σύρου.

Οι παίκτες της Συριανής ομάδας προηγήθηκαν με το καλημέρα στο παιχνίδι και παρά το γεγονός ότι ισοφαρίστηκαν, στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοση τους και πήραν διαφορά ασφαλείας από το πρώτο ημίχρονο.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Τήνου που έδειξε καλά στοιχεία, ήταν να μειώσει σε 5-2 λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, με το τελικό σκορ να δίνει το πρώτο τρίποντο στη Σύρος 2002 και να αφήνει χωρίς βαθμούς τον ΠΑΣ Τήνου.

Ο Μποτίνης μόλις στο 2ο λεπτό έκανε το 1-0, για να έρθει στο 20΄ο Δεληγιάννης και να ισοφαρίσει σε 1-1.

Από εκεί και πέρα η Σύρος 2002 πέτυχε 4 τέρματα σε ένα διάστημα μικρότερο των 15 λεπτών, καθώς οι Ανρεαδάκης (23΄), Κασσανδρινός (27΄), Χριστόπουλος (32΄) και Καραμολέγκος (37΄) διεύρυναν τον δείκτει του σκορ σε 5-1.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 80΄, ο Δαρμής μείωσε σε 5-2.

Διαιτητής ήταν ο κ. Αγγέλου με βοηθό τον κ. Βαρθαλίτη.

Παρατηρητής αγώνα ήταν ο κ. Φραγκίσκος Φωτεινιάς.

Σύρος 2002 (Μπάιλας): Μαρουδιάς, Χατζηδάκης (58΄Πρέκας), Φούντας, Ανδρεαδάκης, Μποτίνης, Σανούδος (68΄Μανταδάκης), Παπαφίγκος ( 50΄Σαμανίου), Κασσανδρινός, Καραμολέγκος (72΄Δρόσος), Μπάιλας (32΄Καζαντζάκης), Χριστόπουλος (41΄Μπαρμπαρήγος).

ΠΑΣ Τήνου (Δεληγιάννης): Βαλλιάνος (41΄Λεκάσι), Κουμαριανός, Βόγλι (41΄Πλυτάς), Γιαννόπουλος (68΄Καλα), Ζιούλης, Δαρμής, Δεληγιάννης (68΄Βασιλάκης), Ταράσης (48΄Μερτζα), Λούβαρης (70΄Περπινιάς), Βιδάλης, Ζαλώνης (55΄Φιλιππούσης)