Κυριακή, 02 Οκτωβρίου 2016 22:12

Νικηφόρο πέρασμα από τη Νάξο για την ΑΕ Σαντορίνης [pics]

Με νίκη 53-65 μέσα στην Νάξο ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι Παίδες της ΑΕ Σαντορίνης.

Οι δύο ομάδες άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις, ενώ στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης πήγαιναν πόντο - πόντο, με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο 25-25.

Στην αρχή της τρίτης περιόδου η ομάδα της Νάξου απέκτησε ένα μικρό προβάδισμα χάρη σε 2 τρίποντα, αλλά κάπου εκεί η ΑΕ Σαντορίνης ανέβασε την απόδοση της και με ένα μικρό σερί άνοιξε την διαφορά με το σκορ να φτάνει στο 39-47.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, χάρη στην ψυχραιμία και τις σωστές επιλογές των παικτών της ΑΕΣ, η διαφορά παγιώθηκε και αυξήθηκε με το τελικό 53-65 να δίνει τη νίκη στους Σαντορινιούς.

Δεκάλεπτα: 15-14, 10-11, 14-22, 14-18.

Πανναξιακός ΑΟΝ (Σβορώνος Μ): Ανδρίελος 11(3), Λιανόπουλος, Αρτσάνος 29(2), Μαυρομάτης, Απειρανθίτης 2, Γρυλλάκης 7(1), Κρητικός, Σαράντος 4, Μαρούλης

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής Χ): Πρέκας, Βλαβιανός, Γκούφας Π, Φερατάι 6(1), Ρούσσης, Πελεκάνος, Φέγγης 9, Μπουραντάς 37(3), Παπαδόπουλος 2, Γκούφας Χ 11(1)