Δευτέρα, 11 Απριλίου 2022 09:19

Κάλεσμα του ΑΟ Θήρας για το μεγάλο ματς με τον Παναθηναϊκό

Από το ΔΑΠΠΟΣ της Σαντορίνης θα αρχίσει σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΕΟΠΕ, την Τετάρτη 13 Απριλίου η προσπάθεια της ομάδας για πρόκριση στην επόμενη φάση των πλέι οφ, καθώς στις 19.30 ο Α.Ο. Θήρας υποδέχεται στο κλειστό του Καρτεράδου τον Κυπελλούχο Παναθηναϊκό.

Στόχος του Α.Ο. Θήρας είναι με τη συμπαράσταση των φίλων του, που αναμένεται να κατακλύσουν τις εξέδρες να ξεκινήσουν «με το δεξί» τη σειρά των αγώνων, ώστε το επόμενο Σάββατο με την ψυχολογία στα ύψη να πάνε στο Μαρούσι και να τα «δώσουν όλα» για την πρόκριση.

Σε ότι αφορά το σύστημα διεξαγωγής στην περίπτωση που και οι δύο ομάδες έχουν από μία νίκη, στους δύο μεταξύ τους αγώνες, δημιουργείται βαθμολογία, όπως αυτή προβλέπεται στο άρθρο 17 της παρούσης (3 βαθμοί για νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, 2 βαθμοί για νίκη με 3-2 σετ, 1 βαθμό για ήττα με 2-3 σετ και 0 βαθμοί για ήττα με 1-3 και 0-3 σετ). Εάν με την βαθμολογία αυτή έχουν τους ίδιους βαθμούς, τότε μετά τη λήξη του 2ου αγώνα θα διεξάγεται Χρυσό Σετ (golden set-σετ ισοπαλίας) στους δεκαπέντε (15) πόντους με ελάχιστο προβάδισμα δύο (2) πόντων, όπως ισχύει σε όλα τα άλλα σετ.

Το πλήρες πρόγραμμα της πρώτης φάσης των πλέι οφ της Volley League Γυναικών.