Παρασκευή, 17 Ιουνίου 2011 15:12

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΠΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΔΑΟΣ 2011 ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

volley_daos_2011_iounios

5η Αγωνιστική Τοπικού Πρωταθλήματος Βόλεϊ ΔΑΟΣ 2011

Τετάρτη 15/6/2011 20.00

ΒΕΑCH GRABS - EΣΤΙΑ ΠΥΡΓΟΥ  3 - 1
(A' ΣΕΤ 25 - 14 , Β' ΣΕΤ 25 - 10 , Γ' ΣΕΤ 15 - 25, Δ' ΣΕΤ 25 - 21 )

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ.: Χατζηδούκας Β. - Μηνδρινού Α.

Με την νίκη τους αυτή οι Βeach Grabs επί της Εστίας Πύργου με 3 - 1 σέτ τερμάτισαν πρώτη στην γενική Βαθμολογία του Τουρνουά και άφησαν στην δεύτερη θέση τους Εggs που χθες το βράδυ παρ ' ότι κέρδισαν την πολύ καλή και μαχητική ομάδα του Λιμεναρχείου με 3 - 2 σέτ.έχασαν βαθμό και την ευκαιρία να παραμείνουν στην κορυφή τις βαθμολογίας. Έτσι το Σαββάτο 18/06/2011 στις 19.00 στον πρώτο ημιτελικό του Τουρνουά θα αντιμετωπίση την ομάδα Συνεπείς που κατέβαλε την τρίτη θέση στην γενική βαθμολογία. Οι Beach Grabs θα αντιμετωπίσουν την τέταρτη στην σειρά τις βαθμολογίας ομάδα του Λιμεναρχείου στις 21.00.

Πέμπτη 16/06/2011 21.00

EGGS - ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ 3 - 2
( Α' ΣΕΤ 23 -  25, Β' ΣΕΤ 25 - 15, Γ' ΣΕΤ 25 - 21, Δ' ΣΕΤ 20 - 25, Ε' ΣΕΤ 15 - 12)

Διαιτητές.: Χατζηδούκας Β. - Μηνδρινού Α.

Μεγάλο παιχνίδι παρακολουθήσαμε χθές το βράδυ στο Κλειστό Γυμναστήριο ανάμεσα στους Eggs και την ομάδα του Λιμεναρχείου που κράτησε σε αγωνία και σε ενδιαφέρον τον αρκετό κόσμο που βρέθηκε στις εξέδρες του γηπέδου. Από το πρώτο σέτ φάνηκε πόσο πολύ και οι δύο ομάδες ήθελαν να κερδίσουν το παιχνίδι και κυριώς οι Eggs που ήθελαν να παραμείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας. Όμως μετά από ένα πολύ συγκλονιστικό παιχνίδι το Λιμεναρχείο κέρδισε το σέτ με  23 - 25. Το δεύτερο σέτ βρήκε ποιό δυνατούς τους Eggs οι οποίοι εκμεταλεύτηκαν και το μούδιασμα του Λιμεναρχείου που δεν μπόρεσαν εκτός από κάποια μικρά διαστήματα να βγούν λύσεις σε επίθεση και αμύνα οπού έχασαν το σέτ σχετικά εύκολα με 25 - 15. Έτσι κύλησε και το 3 σέτ με τους Eggs να κυριαρχούν στο γήπεδο παρά την προσπάθεια του Λιμεναρχείου να πλησιάσει το σκορ, κερδίσουν με 25 - 21. Στο 4 σέτ η ομάδα του Λιμεναρχείου μπήκε αποφασισμένο να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση και χτυπήσει το παιχνίδι. Και το κατάφερε με σωστές επιλογές στην άμυνα και εκμεταλλευόμενη τα πολλά λάθη στην επίθεση και στην άμυνα  των Eggs πήρε το σέτ με 20 - 25 και ισοφάρισε τα σέτ 2 - 2 και έδωσε τεράστιο ενδιαφέρον,αγωνία και αναμονή για τον τελικό νικητή του παιχνιδιού. Στο τελευταίο  5 σέτ οι δύο ομάδες  πάλευψαν πολύ για πάρουν το παιχνίδι. Παρά την σωματική κούραση την ένταση του αγώνος και το άγχος, οι αθλητές αγωνίστηκαν με πολύ πάθος, δύναμη  και αποφασιστικότητα για την νίκη όμως αυτή η ομάδα που θα έκανε τα λιγότερα λάθη στο τέλος θα κέρδιζε και το παίχνιδι. Οι Eggs ήταν αυτή η ομάδα που τελικώς κέρδισε τον αγώνα με 15 - 12.